Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 20:57
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Пташиний послід як органічне добриво
Пташиний послід, як органічне добриво, може прийти на виручку садівникам, городникам, дачникам. Якщо худобу тримати не так то просто, то тримати десяток курей не складе труднощів для будь-якої людини. А постійне надходження цінного добрива, пташиного посліду (особливо курячого) буде забезпечено на цілий рік. Він багатий поживними елементами (більше ніж у гної), легко засвоюється рослинами, діє швидко. Його можна вносить майже під усі культури саду, городу, ягідника, квітника. Тільки не варто забувати, що це органічне добриво високої концентрації. Він містить трохи більше 1% калію, до 2% фосфору, 2,2% азоту. Так що можна ще сказати, що вміст елементів дуже збалансований.

Застосовують пташиний послід як органічне добриво часто у вигляді бовтанки. Беруть 10 літрів води і заливають 1,5 кг посліду. Нехай бродити від 3-х днів до тижня. Потім розбавляти у співвідношенні 1:10 або 1:20. Тобто беремо 10 літрів води, вливаємо 1 (або 2 під овочі, квіти) літра бовтанки. Поливаємо рекомендованими для кожної рослини нормами, але так, щоб не потрапляла рідина на зелені частини. Пташиний послід хороший як добриво, але може привести до опіку зелені. Тому навіть якщо ви не потрапляли на рослину, для більшої обережності пролийте після підгодівлі грядки водою, змиваючи всі краплі з бадилля.

Можна вносити пташиний послід як органічне добриво під осіннє перекопування або перед посадкою навесні. Але з обов'язковим закриттям в грунт. Тому що на повітрі швидко випаровується азот. На сотку йде до 8 кг цього добрива.

Домашню птицю (особливо курей) часто тримають на підстилці. Це може бути торф, тирса, солома і навіть дрібне сіно. Тому пташиний послід буде перемішаний з цим підстилковим матеріалом. Після того як буде почищений сарай, підстилка з послідом вноситься під перекопування, в іншому випадку складується і зберігається до використання. Добре б пересипати при укладанні шари суперфосфатом, тоді азот зв'яжеться з фосфором і не буде втрачатися. Можна додати до посліду гній. А ще простіше послід (особливо якщо він без підстилки) висушити і зберігати в закритій ємності до використання як добрива. Можна так само пересипати ним компост і просто компостувати в ящику. Так що не варто відмовлятися від такого дару природи, необхідно використовувати його для підживлення рослин.
 
    

Всі підгодівлі проводить з подальшим поливом, для зменшення концентрації добрива та очищення листя від крапель.

Баклажан підгодовують пташиним послідом у фазі 2-х справжніх листочків (1:15) з подальшим поливом. Відро на 1 квадратний метр грядки.

Кавун, диня - незабаром після появи сходів 1:15.

Кабачок - на початку утворення довгих пагонів 1:15 з додаванням нітроамофоски 15 грам на відро.

Капусту тільки на початку вегетації підживлюють слабким розчином пташиного посліду.

Огірок. Розсаду двотижневу 1:10. Другий раз розсаду огірка підгодувати після того, як приживеться після пересадки 1:15. В період бутонізації удобрюємо сумішшю з 1 склянки пташиного посліду розведеного у відрі теплої води з додаванням 1 столової ложки без гірки нітроамофоски, 1 чайної ложки сечовини. Перед підгодівлею і після полити. Давати 4 літри розчину на 1 м. кв. грядки.

Перцю розсаду співвідношенням 1:12. Після висадки перший раз підживити гноєм (1:10), а другий раз пташиним послідом в співвідношенні 1:12 з додаванням 20 грам нітроамофоски.

Ревінь удобрюємо щороку навесні витяжкою 1:20 з додаванням золи склянки на відро.

Буряк у фазі 4-х справжніх листків пропорція 1:12 до беремо10 літрів розчину на 10 погонних метрів. Відступити від посівів на 8 см, зробити маленьку борозенку, в неї і лити рідину. Потім пролити водою і замульчувати.

Селеру після кожного зрізу зелені підгодовувати розчином пташиного посліду в співвідношенні 1:12.

Томати підгодовують в період наростання зеленої маси 1:12. Дають 1 літр під кущ і роблять це приблизно через 2 тижні після висадки розсади.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (30.03.2012)
Переглядів: 9244 | Теги: добрива, догляд | Рейтинг: 2.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz