Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 05:03
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Підгодівля плодових дерев, добрива
Без підгодівлі добривами неможливо отримати хорошого розвитку і плодоношення у плодових дерев. Часті перекопки, розпушування порушують структуру грунту, призводять до переміщення нижніх і верхніх шарів. А, як відомо, вони містять абсолютно різні бактерії, що беруть участь в утворенні родючого шару. З часом такий грунт вивітрюється і, незважаючи на численні розпушування, стає щільним.
 
Звичайно, для підгодівлі дерев в першу чергу застосовуються такі органічні добрива, як торф, торфофекаліі, компост, гній, перегній. Вони не тільки привнесуть поживні речовини, а й поліпшать структуру грунту.

Під осіннє перекопування необхідно розкидати гній в районі пристовбурного кола. Це добриво береться в розрахунку на 3-х річне дерево до 20 кг, 6 -ти річне 40 кг, 7-10 річне 50 - 70 кг. На підгодівлю потрібно приблизно 5 - 6 кг гною на 1 м.кв.
Компост, приготований з рослинних залишків, кухонних відходів, сажі та інших матеріалів, послужить відмінну службу. Розкладіть його під деревами в будь - який час року - буде і підгодівля, і мульчування грунту.

У місцях де є торф, можна виготовити торфофекалій. Ще в давні часи фекалії («нічне золото») використовували в якості добрив. Їх дія дуже сильна, тому норма внесення менше норми гною в 3 рази.
Можна для підгодівлі плодових дерев використовувати пташиний послід. Але не забувайте, що він дуже насичений і може при надлишковому внесення викликати опіки. Крім того малина не дуже добре ставитися до такого удобрення. Сухий послід можна розсипати в районі пристовбурного кола в розмірі 100 -150 г на 1 м.кв. Але краще його вносити в рідкому збродженому вигляді. Таке підживлення проводять у першій половині літа.

Можна як добриво використовувати деревну золу. Особливо це добре там, де підвищена кислотність городу, тому що зола сприяє її зниженню. Вносять 100 -150 г на 1 м.кв. (У склянці приблизно 125 г золи). Цю норму на кислих грунтах збільшують в 2-3 рази.
Іноді як добриво застосовують річковий чи озерний мул. Але зараз це може бути небезпечно для здоров'я, тому що вода часто забруднена хімічними відходами.
    

Звичайно, якщо у вас немає можливості підгодувати дерева вищепереліченою органікою, то скористайтеся мінеральними добривами. У перші роки після посадки вносять добрива азотні 10 г діючої речовини на 1 м.кв. пристовбурного кола. З 4-го року починають ще вносити фосфорні (10 г діючої речовини на м.кв.) і калійні (15 г діючої речовини на м.кв.), тобто застосовують комплексне добриво або суміші. Причому змішувати бажано перед застосуванням. Часто їх внесення поєднують з поливом, особливо якщо враховувати що калій і фосфор погано переміщуються в грунті. Роблять це зазвичай перед осіннім перекопуванням, при весняному розпушуванні, після цвітіння, в період посиленого росту плодів (червневе опадання зав'язі). Іноді в землі роблять свердловини глибиною 40 - 60 см (наприклад, ломом, шматком арматури) і туди засипають добриво. Після чого заповнюють їх землею. При поливі воно розчиниться і зразу потрапить до коренів. Можна так само використовувати суміші органічних і мінеральних добрив.
Як визначити необхідну кількість добрива за діючою речовиною, а саме в такому вигляді часто вказують у літературі. Якщо необхідно взяти 12 г калію в діючій речовині. В калійної солі 40% діючої речовини (дивимося на упаковці). Значить
12 * 100 : 40 = 30 г, тобто беремо калійної солі 30 г.

Іноді вдаються до позакореневого підживлення плодових дерев. Особливо при нестачі мікроелементів, таких як цинк, мідь, залізо. Їх можна поєднати з обприскуваннями проти шкідників рослинними препаратами. У кожному разі, що б ви не робили з усього цього, все дасть відмінний результат.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (07.02.2012)
Переглядів: 4499 | Теги: добрива, догляд, дерева, сад, сезонні роботи | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz