Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 24.04.2024, 05:09
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Компост, приготування
Компост, коли ми говоримо про нього, то відразу уявляємо гниючу купу рослинних залишків, що видає неприємні запахи. Але якщо його приготувати правильно та розмістити компостну яму (купу) в підходящому для неї місці, такого не буде, та й для вашого городу компост стане безцінним недорогим добривом. Ви позбудетеся від сміття і отримаєте прекрасний ґрунт для грядок. Крім того компост, на відміну від мінеральних добрив, не становить загрози для навколишнього середовища.

    

Підберіть місце подалі від очей, бажано не на сонці. Забезпечте до нього доступ. Краще, щоб туди діставав шланг, для простоти поливу. Основа повинна бути водопроникна. Знизу в нього будуть заповзати черв’яки.
Короб для приготування компосту можна збити зі старих дощок, а боки зашити пластиком - в будівельних магазинах часто продають уцінену пластикову панель. На такій купі можна навесні, насипавши трохи землі, посадити розсаду. Можна збоку прилаштувати розсадний ящик. Тепло, що виділяється при перегниванні в компостній купі, дасть додатковий обігрів.
Якщо немає можливості влаштувати купу, то можна компостувати залишки в пластиковому мішку, попередньо пробувши внизу отвори для стоку. Але такий мішок важче захистити від пересихання.

    

Необхідно забезпечити доступ кисню до компосту - без нього не піде процес гниття, тому купу періодично перелопачують. Бажано вкрити на зиму, щоб компостна купа не промерзла. Чим різноманітніше матеріали, що укладаються в компост, тим ціннішим він буде. Це можуть бути рослинні залишки, бур'яни, харчові відходи, зола. При можливості поливають розчином органічних добрив або просто додають їх до купи. Униз укладають дренаж, тобто 10 - 20 сантиметрів грубого матеріалу - гілочок, прутиків. Потім створюється шар адсорбенту (від вимивання поживних речовин) з ґрунту, торфу, соломи, частково перегнивший торішній компост.

Рекомендовані розміри не менше 1 метра. Інакше буде важко підтримувати температуру, купа буде швидко пересихати. Але не забувайте, що компостну купу необхідно перелопачувати, тому великий розмір теж недоречний. Висота купи близько 1.5 метра. Зверху прикрити землею, поверхню сформувати з поглибленням посередині, щоб дощова вода вбиралася в купу, а не стікала.

Звертайте увагу на рослинні залишки, які ви додаєте при приготуванні компосту. Вони не повинні бути уражені хворобами. Для прискорення дозрівання компосту можна полити купу азотними добривами (гній, послід, мінеральні), використовувати промисловістю біологічні препарати, полити настоєм з трав (ромашка, кропива, кульбаба, деревій, валеріана).

При компостуванні звертайте увагу на запах. Якщо є запах аміаку, то це говорить про велику кількість азоту, якщо тухлих яєць - то необхідно поліпшити вентиляцію. Підтримують вологість при приготуванні на рівні 70%, так як при низькій вологості процес компостування сповільнюється. Але не можна компост тримати дуже сирим. Якщо стиснути грудку компосту в руці, то між пальцями повинна залишитися вода, але вона не повинна текти.

    

Готовий компост має темно-коричневий колір, без видимих ​​частин рослин, він однорідної структури, приємний на запах (запах свіжої землі). Компост для городника це добриво, які можна використовувати в будь-який час року. Його можна просто розсипати по поверхні, тим самим поліпшуючи структуру грядок, повітропроникність, родючість. Якщо в компості трапляються грубі частини, то його можна просіяти через сито, а ці залишки знову покласти на компостування. Часто компост використовують влітку як мульчу. Так що компостна купа повинна зайняти почесне місце на вашому подвір'ї, дачі і послужити для поліпшення ґрунту городу.
Використано фото з блогу vegetable-garden-guide
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (24.10.2011)
Переглядів: 2605 | Теги: планування, добрива | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz