Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 18.04.2024, 04:18
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Грунти (земля) - дерновий, городній, перегнійній, листовий
Грунти (земля) - дерновий, городній, перегнійній, листовий. При складанні грунтової суміші, наприклад, для вирощування розсади, кімнатних квітів, ви обов'язково зустрінете вказівки, яку землю необхідно використовувати. Є можливість виготовити їх самостійно і в подальшому використовувати для вирощування рослин.

Дерновий грунт.
Вибираємо нерозораний шматок землі та знімаємо пласт верхнього шару товщиною близько 10 см. Краще це робити, нарізавши невеликі квадрати. Місця найкращі для забору землі ті, де виростають бобові та злакові трави, не кислі, не солонцюваті. Потім в обраному місці укласти шар дерну травою вгору. На нього насипати шар перегною близько 10 см. Потім покласти шматок дерну, травою вниз. І так кілька шарів. Роблять це навесні. Поливають протягом літа, щоб не пересихало. Теж краще захистити боки від вивітрювання. Можна сплести тин з обрізаних гілок і обставити по периметру. До зими провести пару перелопачувань. Ви отримаєте відмінний дерновий грунт.

Городня земля (грунт).
Це такий грунт, до забору якого потрібно підійти дуже уважно. Адже він може бути уражений шкідниками та хворобами. І ви тільки принесете шкоду. Так само часто городня земля дуже бідна на вміст поживних елементів. Але при хорошому окультуренні городу, при внесенні добрив, постійній боротьбі з хворобами та шкідниками її використання можливо. Тільки не беріть там, де росли капуста та картопля. І, звичайно ж, не там, де є бур'яни, особливо злісні. Взятий на городі грунт просівають. Таким чином, поліпшується структура, збагачується киснем і забирається сміття й рослинні залишки. У землю додають золу, пісок (якщо важка, глиниста). Якщо вона бідна, щільна, то ще до приготування землесуміші, можна внести трохи компосту, торфу або перегною. Тоді городній грунт при зимовому зберіганні не злежиться.
    

Перегнійний грунт.
Сама назва говорить за себе. Для приготування в купу складається гній, зверху накривають його дерном. Обов'язково поливають, і так він нехай лежить з весни до літа. В середині літа провести перелопачування. Потім знову укласти, злегка ущільнити й полити. Перегнійний грунт можете не отримати, якщо влітку буде дуже жарко. В такому випадку проведіть кілька перелопачуваннь і зволоженнь. Така земля не тільки покращує структуру грунтових сумішей, але і є відмінним добривом, сприяє росту рослин. Якщо у вас є парники, які ви забиваєте гноєм, то з отриманням перегнійного грунту у вас не буде проблем. Адже при очищенні парника ви вже виймаєте відмінний розсипчастий перегній, готовий до застосування. У першу чергу використовується там, де вирощують рослини, що не переносять внесення свіжого гною.

Листовий (листяний) грунт.
Такий вид отримати ще легше. І в той же час ви отримаєте подвійний ефект, позбудетеся від опалого листя та отримайте чудове добриво. Листя (крім того що містить велику кількість дубильних речовин, наприклад вербове, дубове) не уражені хворобами згрібають до купи, трохи притрамбовують, зволожують і вкривають зверху шаром дерну. В крайньому випадку посипте трохи землі, зволожте і накрийте плівкою. За літо кілька разів перелопатити і стежити за вологістю. Уклавши з осені до кінця наступного сезону, за літо ви отримаєте пухкий листовий грунт. Його часто використовують у суміші з піском для посіву насіння в ящики.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (05.03.2012)
Переглядів: 3542 | Коментарі: 1 | Теги: добрива, грунт | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz