Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 18:40
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Добрива: мікроелементи в житті рослин

Вплив мікроелементів на життя рослин

Мікроелементи в житті рослин мають величезне значення, є джерелом енергії для росту та плодоношення. Коли ми говоримо про добрива, то одразу згадуємо азот, фосфор і калій. Але ними одними необхідність не обмежується. Як і людині, рослині потрібно багато різних поживних елементів для здорового існування та нормального розвитку, для цвітіння і дозрівання насіння, для того щоб зміцніти та перенести зиму, набратися сил, щоб виживати в умовах екстремального клімату. Тому ми повинні допомогти своїм підопічним отримати все те, що необхідно. 

мікроелементи в житті рослинКожному мікроелементу в житті рослини відводитися своя роль, і вона дуже важлива. Так до складу хлорофілу входить магній, без міді можуть відмирати бруньки, а сірка робить окрас листя більш інтенсивним. Якщо азот, фосфор і калій ми використовуємо в десятках грам, то інших елементів знадобитися набагато менше. Їх вносять при планових підгодівлях протягом сезону. Але часто просто використовують готові суміші (є багато у продажу вже готових зі складом підібрані під певні рослини) у вигляді позакореневих підживлень. На упаковці ви завжди можете прочитати склад за елементами і підібрати залежно від ваших потреб засіб. Просто спостерігайте за рослинами - вони дадуть вам знати, що потрібно. А якщо все здоровеньке та добре росте, використовуйте підгодівлі в якості профілактики проти хвороб, підбираючи якомога більш різноманітні за складом. 

При мінеральному голодуванні та просто для планових підгодівель використовують хелати, каліймагнезію, калімаг, сульфат магнію, проводять полив 1% розчином залізного купоросу. У продажу є багато добрив, щоб забезпечити регулярне надходження мікроелементів необхідних в житті рослин. 

Підгодівлю бором можна поєднати з марганцем і міддю. Дуже ефективна суміш з мікродоз борної кислоти, марганцевокислого калію, мідного купоросу - на кінчику ножа на 10 літрів теплої води. Все розвести до повного розчинення, обприскати по листю. Таке позакореневе підживлення можна проводити всім рослинам у вашому саду, городі, квітнику. Воно займає мало часу, а користі приносить багато. Так само служить для профілактики захворювань. 

Але давайте зупинимося на тому, якого ж мікроелемента не вистачає в житті конкретно зростаючої у нас рослини. В першу чергу потрібно уважно її оглянути, а потім робити висновки, підбирати засоби. Ми вже окремо описували ознаки голодування рослин по таким елементам - калій, фосфор, азот. Ви можете за посиланнями детально ознайомитися, як за зовнішнім виглядом визначити чого саме не вистачає в харчуванні нашому овочу, дереву, квітці, кущику ягід: 
- азот для рослин
- калій для рослин
- фосфор для рослин

Визначаємо недостачу мікроелементів в житті рослин нашої ділянки

Поговоримо про інші мікроелементах. У житті рослин велике значення мають також бор, марганець, магній, цинк, мідь, кальцій, залізо, сірка, молібден. Як вже сказано вище - уважно спостерігаємо і робимо висновки. 

Недолік кальцію. Листя по краях починають закручуватися, морщитись. Крім побуріння і пожовтіння відзначається відмирання тканин. Дуже сильно б'є по життєвим силам коренів - вони відмирають. В цілому рослина погано розвивається, може спостерігатися карликовість в зростанні. Плоди яблуні біліють, змінюється колір м'якоті, непридатні для зберігання. У дерев відзначається загибель точок зростання, у суниці «сердечка». 

Недолік сірки. У відмінності від нестачі кальцію та азоту, коли не вистачає сірки, то листя не відмирає, але окрас теж стає дуже блідим, може зменшуватися розмір листової пластини. Сповільнюється ріст і розвиток в цілому. 

Недолік магнію. Частіше проявляється на піщаних легких грунт. У аґрусу спостерігається червона облямівка по краю листа. У інших рослин помітна поява між жилками червоного, фіолетового, жовтого відтінку, не властивого даному сорту (міжжилковий хлороз). Виникає руйнування або недолік хлорофілу, тому листя стає бляклим, світлим. Особливо проявляється на малині, бобах, картоплі, яблунях. Такі зміни характерні для нижнього старого листя. Особливо гостро відчувається в середині літа та на піщаних ґрунтах. Спостерігається передчасний листопад (теж починається з нижнього старого листя). Також плоди не дозрівають і обпадають. Зростання рослини призупиняється. 

Недолік бору. Дуже легко помітити на рослинах томату - несмачні плоди з твердою м'якоттю, неяскравий колір, слабкий ріст, всихання верхівок, пожовтіння листя. А якщо опадають квіти на помідорах, то вам терміново потрібно провести підгодівлю бором. 
У інших рослин верхівки пагонів оголюються - всихає точка росту. Листи дрібніють, втрачають пружність, жовтіють і скручуються. Якщо і є квіти, то плоди майже не розвиваються, відмирають. Ті що виживають мають гіркуватий смак, опробковілу тканину, поверхню покриту тріщинами, виразками. Коріння погано росте, рослина не може нормально харчуватися, тому рано скидає листя, відстає в розвитку. Наростаючі пагони мають деформовану форму. 

Недолік марганцю. Ближче до основи (до черешка) на верхніх листках спостерігається хлороз між жилками. Плодоношення в запущених випадках взагалі відсутнє. Ріст пагонів уповільнений. Ознаки подібні до магнієвого голодування, але стосується верхнього листя (у магнію нижні уражаються першими). 

Недолік міді. Опадає зав'язь, відмирають верхівки пагонів, бруньки, листя, навіть коріння. Цвітіння затримується, погіршується плодоношення. По - особливому реагує листя - втрачає пружність, стає строкатим з блідо-зеленим відтінком. Пізніше листя буріє, а кінчики, що залишились світлими, загортаються догори. Часто недолік міді спостерігається в посушливі роки на піщаних ґрунтах. В першу чергу у рослин страждають молоді, активно зростаючі частини. 

Нестача заліза. Перша ознака - це поява хлорозу. Листи стає світлим, немов полинялим, але не повністю, а на верхівках пагонів. Якщо не провести підгодівлю, то молоді пагони гинуть. Часто таке відбувається з малиною, можна бачити на яблунях, грушах, сливах, винограді. Нестача заліза відзначаємо на ґрунтах з великим вмістом вапна. Руйнування хлорофілу призводить до відставання в рості та подальшої загибелі. 

Недолік цинку. Можна помітити вже навесні. На кінцях пагонів молоде листя дрібне, недорозвинене, зібране в розетки (розеточність). Відзначається бурий, оранжево - жовтий окрас. Корінь розвивається слабо, рослина відстає у рості. Так само можна спостерігати неприродне побуріння коренів. Рослини нестійкі до захворювань, погано розвиваються. З овочевих в першу чергу реагують гарбузові. 

Недолік молібдену. Спочатку сповільнюється ріст верхніх листків, зазначається хлороз. Поступово деформуються, втрачають колір і відмирають. Плоди втрачають смак. Може відмирати верхівка пагона (спочатку уповільнює ріст). 

Дивіться, спостерігайте, підгодовуйте свої рослини. Вони віддячать вам за турботу пишним листям, красивим цвітом, хорошим урожаєм.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (05.11.2014)
Переглядів: 2652 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz