Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 17:42
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Помідори на підвіконні - як виростити томати взимку
Помідори на підвіконні хотілося б мати кожному. Тому перед нами й постає питання - як виростити томати взимку. Звичайно, зараз все доступно, можна купити в магазині взимку. Але ж як приємно в зимові дні повозитися в городі на підвіконні, в квартирі. Адже присадибна ділянка й дача поки чекають теплих днів, а нам хочеться спілкуватися з рослинами. В городі на вікні помідори будуть прикрасою.

Якщо говорити про те, як виростити помідори взимку, то почати потрібно, звичайно ж, з підготовки ґрунту. Зверніть увагу на те, щоб земля не була важкою та глинистою. Якщо у вас немає нічого підходящого, то додайте, хоча б до своєї городньої землі пісок і добре пролийте марганцівкою, щоб знезаразити її. Добре б закладати компостні ями або купи. Тоді у вас не буде проблем з пошуком ґрунтових сумішей для свого городу в хаті. Ємність бажано взяти не маленьку, добре б відро або трохи менше. Беремо, наприклад, такі суміші
- 5 частин грунту, 5 перегною, 2 піску;
- 1 перегній, 1 компост або торф, 1 дернова земля, 1 пісок;
- 4 торфу, 4 перегною, 2 грунту, 1 піску.
На 10 літрів земляної суміші додати 1 сірникову коробку сечовини, 1 сульфату калію, жменю попелу. Все добре перемішати. У ємностях, призначених для посадки помідор в домашній город повинні бути отвори, для зливу зайвої води - дренажні.

Для вирощування помідорів на підвіконні підходять кімнатні сорти, ранні сорти з швидким терміном дозрівання. Звичайно, в першу чергу слід звернути увагу на кімнатні сорти томатів - Малюк, Апельсиновий, Золота королева, Малишок, Русич, Стриж, Москвич, Зірка Китаю, Крайова, Поліпшена цифомандра та багато інших. Вони добре переносять недолік в освітленні, добре ростуть в обмеженому просторі грядки, стійкі до захворювань.

Насіння треба підготувати до посіву, протравити марганцівкою, обробити стимуляторами росту, проростити. Така підготовка дасть дружні сходи. Спочатку в менших ємностях для посадки взимку на підвіконня вирощується розсада томатів. У горщики, стаканчики, ящики насипається ґрунт, проливається водою, нехай постоїть дня три. Земля добре осяде і можна сіяти насіння помідор. Їх заглиблюють на 1 см. Накривають ємності плівкою, склом, ставлять у тепле місце з температурою вище 20 ˚ С. Якщо прохолодно, то сходи можуть з'явитися тільки на 20 день.

Але не забувайте, як тільки з'являться сходи помідор, відразу потрібно температуру знизити до нічної 10 ˚ С і денної 15 ˚ С. Для вирощування розсади томатів взимку велике значення має хороше освітлення, так як рослини можуть витягнутися й навіть полягти. Тому використовують досвічування люмінесцентними лампами (можна енергозберігаючими), в крайньому випадку лампами розжарювання. Так само у продажу є спеціальні фіто лампи, але вони дещо дорожче в ціні. Лампи вішають на відстані 20-30 см від помідор. Світловий день повинен бути 13 -16 годин. І не потрібно дуже заливати водою, інакше може з'явитися захворювання - чорна ніжка розсади.

При такому початковому зниженні температури у помідор на підвіконні буде добре розвиватися корінь, що нам і потрібно на початку. А вже через тиждень можна піднімати температуру нічну до 10 -15 ˚ С, денну до 20 -25 ˚ С. Так само поливаємо теплою водою, не допускаючи перезволоження. Через 2 тижні даємо підгодівлю витяжкою з попелу на 1 літр води 1 столова ложка. А ще через тиждень поливаємо 1% розчином марганцівки. Це хороша підгодівля.
 
      

Коли з'явиться два справжніх листочка, то проводимо пересаджування розсади томатів. Корінь прищипують, залишаючи дві третіх довжини, а стебло заглибити в ґрунт до сім'ядольних листочків. Полити теплою водою. Потрібно притінити на деякий час від прямих сонячних променів і підтримувати денну температуру на рівні 20 ˚ С. Потримати так до вкорінення. Потім знову дати хороше освітлення.

Через 10 днів після вкорінення, вирощувані на зимовому городі помідори знову підгодувати. Беремо готові витяжки органічних добрив (Гумісол та інші) або суміш мінеральних (4 г суперфосфату, 2 г сульфату калію, 1г сечовини на 1 літр води). Другий раз підгодувати через 10 днів. Хороший ефект дає підгодівля мікроелементами: на 10 літрів води мідного купоросу, борної кислоти, марганцівки по 1 граму, тобто на кінчику ножа. Якщо у вас багато вийде розчину, то їм підгодуєте кімнатні квіти. Він не зберігатися, використовуйте його відразу. Полийте просто замість води.

При вирощуванні томатів взимку в квартирі, на підвіконні зверніть увагу на пасинкування, видалення бічних пагонів. Пасинки забирають на себе сили та затримують утворення та дозрівання врожаю. Прищипують їх при досягненні довжини 2 см, Обов'язково залишайте пеньок, не затримуйтеся з цією процедурою. Формують в один або два стебла. Але у детермінантних (штамбових, карликів) пасинки не видаляють. Зверніть на це увагу.
Якщо сорт низькорослий, густий, то часто залишають два найрозвиненіших пагони. Місця прищипування посипте попелом. Але так само можна щоб пасинки трохи підросли, обрізати їх і використовувати для вкорінення. Так ви отримаєте ще додаткові рослини. Цей прийом часто використовують, коли мало насіння або сорт гібридний. Якщо це гібрид, то ви можете постійним укоріненням пасинків зробити томатний конвеєр. При можливості використання великого обсягу горщика, при хорошому освітленні часто томат при вирощуванні взимку в кімнаті, на підвіконні не пасинкують. Але я все ж рекомендую підходити до цієї процедури в залежності від сорту.

Як виростити томати взимку, щоб вони не хворіли. Для цього протруїть насіння та землю, підтримуйте режим вологості, температури, освітлення. Проводьте підгодівлі - рослини будуть сильними. Поливайте тільки в міру підсихання так, щоб не потрапляла вода на зелені частини. Не давайте надлишок азоту. Можна провести одне обприскування іммуноцітофітом.

Помідори культура самозапильна. Але для підвищення врожайності допомагають запиленню - вранці легенько постукують по гронам або кілочкам, до яких підв'язано рослини. Можна так само переносити пилок пензликом. Але й постукування буде достатньо. Часто для запобігання опадання зав'язі використовують обприскування борною кислотою в пропорції 1 грам порошку на 5 літрів води. Можна додати й кілька кристаликів перманганату калію.

Щоб рослина не виснажувалась, застосовують зняття плодів у стадії побуріння з наступним дозарюванням.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (14.12.2011)
Переглядів: 8025 | Теги: город в хаті, закритий грунт, вирощування овочів, помідори | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz