Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 13:10
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Кріп, вирощування - загальні відомості агротехніки
Кріп основна пряно - смакових культура Україна. Його можна побачити на кожному городі. Не обходяться без кропу солоні огірочки і молода картопелька. Це не тільки універсальна приправа, але і лікарський засіб. Він сприяє утворенню молока у годуючих мам. А хто не знає про кріпну воду?

Кріп холодостійка однорічна рослина. При 3 ° С насіння проростає. Тому його тоненькі гілочки можуть з'явитися навіть теплою зимою. Краще вирощувати при 15-20 ° С градусах.

На кислих ґрунтах практично не зростає. Любить легкі, зволожені, родючі ґрунти.
Кріп при вирощуванні розміщують після ранньої картоплі, капусти, селери, петрушки, огірка. Після внесення гною тільки на другий рік. Часто кріп вирощують як ущільнюючу культуру між огірками, картоплею, навколо капустою. Він приваблює комах, що сприяє запиленню інших культур. Але не слід забувати про його могутню кореневу систему. Він може заглушити інші рослини. Крім того кріп при вирощуванні дає велику щільну тінь (особливо кущовий). Тому при агротехніці ущільнюючих посівів необхідно витримувати певну відстань.
 
    

Для постійної наявності зелені сійте кріп через кожні 20 днів. Якщо сіють його як самостійну культуру, то ряди розміщують на відстані 30 см, розташовуючи насіння на глибину 2 см. У міру підростання сходи кропу проріджують, спочатку залишають між рослинами 5 см, потім 10-15см (при вирощуванні зелені) або 20см (при вирощуванні на насіння).

На бідних ґрунтах з осені вносять компост або суміш сульфату амонію 25 г, суперфосфату 15г, сульфату калію 10 г на кв.м. Не підгодовують аміачною, калієвої, натрієвої селітрами, тому що це веде до накопичення нітратів. У період вегетації використовують мікродози добрив і припиняють підгодівлі за 30 днів до збирання. Тому агротехніка кропу проста - краще провести передпосівну підготовку ґрунту та в період зростання відмовитися від добрив.

Кріп вимагає 2-3 полива з витратою води до 20 л на кв.м. Після дощів і поливів проводять розпушування. Зелень прибирають у міру наростання, так само збирають рослини під час цвітіння (суцвіття кропу) і початку дозрівання насіння. При запізнілому зборі насіння може обсипатися, що призводить до засмічення ділянки. Гілочки з молодими насінням кропу особливо цінні для заготовки огірків, надають неповторний аромат консервації та солінням.

Накопичує нітрати в першу чергу корінь кропу та стебло. Тому в дієтичному й дитячому харчуванні використовувати тільки листя. Щоб зменшити вміст нітратів, необхідно вимочити кріп протягом 2 годин у воді.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (21.12.2011)
Переглядів: 2567 | Теги: вирощування овочів, догляд, зелень, пряні культури | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz