Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 02:25
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео про природу

Де росте баобаб
Де росте баобаб.  Баобаб росте корінням в небо. Так кажуть через його незвичайну форму стовбура й крони. Баобаб було зумовлено стати священним деревом, а його загибель могла навіть бути причиною урочистого поховання. Тим не менш, іноді, опиняючись на межі загибелі, воно виживає. Виживати в посушливих районах може за рахунок води, що зберігається в стовбурі, який вбирає її як губка під час дощів. Тому зростає баобаб в напівпосушливих районах Африки, в Австралії, на Майотті. Це витривале дерево, що віддає перевагу вапняним ґрунтам і сонцю, але задовольняється відносно сухими ґрунтами, які стримують зростання його коренів. Будучи невимогливим, воно полюбляє глибокі, добре дреновані ґрунти. Нажаль, африканські баобаби, що ростуть поблизу сіл, нещадно знищуються через забобони. Люди вважають, що в дереві живе джин і боятися його. Про все з життя баобаба ...
 
Дивитися безкоштовно відео онлайн – Планета дерев, баобаб
Режисер Thomas Roy - Laurent
Автор сценарію Dominique Rabussier
 
 
(Переклад відео фільму)
Баобаб дерево що росте корінням в небо. Так назвали його за незвичайний вигляд. Окружність стовбура баобаба може досягати 20 метрів. Виживати в посушливих районах може за рахунок води, що зберігається в стовбурі, який вбирає її як губка під час дощів.
Планета дерев. Баобаб.
Баобаб дерево життя, що володіє яскравою індивідуальністю. Чудовий у своєму роді гігант. Іноді скоріше широкий, ніж високий. Баобаб найзнаменитіше дерево Африки, зобов'язаний своєю популярністю, як несподіваній формі, так і численним якостям. Дерево цілитель, дерево джерело поживних речовин, дерево захисник. Баобаб протягом тисячі років живе в гармонії з людиною, якій він дозволив вижити в посушливих краях, де часто бували неврожаї. Баобаб було зумовлено стати священним деревом, а його загибель могла навіть стати причиною урочистого поховання. Тим не менш, іноді, опиняючись на межі загибелі, воно виживає. Баобаб налічує всього вісім видів, шість з яких ендемічні види для одного острова - Мадагаскару. Один вид існує лише в Австралії. Останній, Адансонія пальчаста, типовий представник для Африки, де виростає в напівпосушливих і напіввологому регіонах півдня Сахари. Маючи на своїй території два види, Майотта є другим регіоном з біорізноманіття баобабів. Цього гіганта можна знайти на півдні заморської французькій території розташованої в Індійському океані, в Коморському архіпелазі.
 
    

Баобаб називають деревом навпаки, деревом шкереберть, а так само деревом зростаючим корінням в небо. І багатьма іншими прізвиськами, в яких знайшов відображення дивовижний вигляд цього колоса, якого природа наділила великим присадкуватим стовбуром і потужними гілками, що тягнуться до неба так само, як коріння йдуть у землю. Першовідкривачі, місіонери, дослідники - всі були здивовані цим природним феноменом, окружність стовбура якого змінюється протягом року залежно від сезону і може перевищувати 20 метрів.

Гійом Віскарбі, дослідник Національного Ботанічного музею острова Майотта розповідає.
- Це дерево зі стовбуром, який називають кодекс, тобто цей стовбур може зберігати воду, що дозволяє дереву вижити в період посухи. По суті, це дерево посушливих регіонів.
З приходом дощів баобаб відкривається для них і дозволяє проникнути в порожнистий центр стовбура. Його пухкий стовбур, таким чином, роздувається та баобаб, який охрестили деревом пляшкою, накопичує 100 і навіть 130 тисяч літрів води всього за 4 місяці. Цього цілком достатньо щоб пережити весь посушливий сезон, в період якого він стає значно вужче. З огляду на це важко встановити вік баобаба.

У стовбура, що має волокнисту структуру, що дозволяє йому постійно змінюватися в розмірі, спостерігається зростання кілець, яке не відображає безпосередньо вік дерева. До того ж стовбур у старих екземплярів має тенденцію резорбуватися в центрі. Однак робилися спроби датувати по вуглецю 14 баобаб в Намібії. І вчені з'ясували, що йому більше 1000 років. Незвичайне довговічне дерево може прожити дві та навіть чотири тисячі років в залежності від виду та умов зростання.

Баобаб не настільки високий, як можна було б припустити по його стовбуру. Він не перевищує 25-ти метрів, вершина з округлою кроною зазвичай досягає максимуму приблизно в двадцять метрів. Покритий сіркою, товстою та відносно гладкою корою баобаб так само є єдиним деревом, що відновлює кору, в тих місцях, де оголилася деревина.

Його коріння спочатку росте вниз, але не проникає глибше, ніж на 3-4 метри, після чого коріння ростуть в сторони на відстань до 50 метрів. Його коріння відносно слабкі і, незважаючи на свій поважний вигляд, баобаб, цей колос на глиняних ногах, чутливий до сильних вітрів, які можуть вирвати його.

Це витривале дерево, що віддає перевагу вапняним ґрунтам і сонячним місцям задовольняється відносно сухими ґрунтами, які стримують зростання його коренів. Будучи невимогливим, воно віддає перевагу глибоким, добре дренованим ґрунтам і більшій кількості опадів, які він отримує, наприклад, в Сахелі. У зоні, де випадає від 200 до 800 мл опадів на рік, вологі сезон розтягнуті й середня температура становить від 20 до 30 градусів. Його листя розвивається та може утримуватися весь рік.
Листя у баобаба небагато. Нараховуючи в довжину 15 см, вони розташовані по черзі і є пальчастими. Кожен з них складається з 5-7 ланцетоподібних листочків, розташованих як пальці на руці. Звідси і з'явилася назва виду «дігітата« digitata »пальчасті». Вони опадають на початку сухого сезону.
    

З кінця сухого сезону з початком сезону дощів, з'являються нові листочки та квіти. Ці великі білі квітки тримаються на довгій, іноді на дуже довгій квітконіжці, що досягає від 10 см до метра в довжину. П'ять чашолистків ніжно зеленого кольору, що оточують вінчик, який складається з п'яти пелюсток, звернені вгору, як чашка близько 20 см в діаметрі. У той час як численні виступаючі тичинки утворюють пензлик, звернений до землі. Незважаючи на значні розміри ці квіти непримітні. Вони починають розкриватися в другій половині дня, на заході сонця. Розкриті ввечері, опадають наступного дня між світанком і сходом сонця. За своє коротке життя, всього дванадцять годин, вони видають сильний запах, схожий на запах гниючого плода.
    

- ( Гійом Віскарбі). Ця ботанічна особливість виду Адансонії пальчастої, найпоширенішого на Майотті. Цей єдиний баобаб з восьми існуючих видів має висячі квіти. У всіх інших баобабів, представлених на Мадагаскарі та в Австралії, квітки спрямовані нагору, в той час як у цього вони висячі. Це важливо для запилення, оскільки висячі квіти запилюються тваринами, такими як крилани, кажани, нічними або денними. У той час, як баобаб з квітками, що ростуть вгору, частіше запилюється лепідоптерами, тобто метеликами.
    

В Африці вчені вивели роль, яку відіграють кажани в запиленні квіток баобаба. Пилок потрапляє на літаючих ссавці, що годуються нектаром, який у надлишку виділяється біля основи квіток. Це і забезпечує запилення інших квіток. Запилення так само забезпечується за допомогою нектароїдних комах ряду бджіл і метеликів, що живляться до настання темряви, навіть за допомогою маки, ендемічного виду невеликих лемурів, які харчуються вдень і вночі плодами, листям і квітками.

Після запилення квітка поступово поступається місцем плоду, багатому насінням. Саме цією характеристикою баобаб зобов'язаний своєю назвою, яка походить від арабського слова «бухебаб», що означає «плід з безліччю насіння». Широко відомий як «мавпячий хліб» і «сума Іуди» цей великий плід нараховує від 20 до 40 см в довжину та 10 см в ширину, має довгасту форму й покритий зеленою або коричнювато - жовтою дерев’янистою бархатистою оболонкою. У ньому міститься біла м'якоть, що має кислуватий смак, яка стає борошнистою при дозріванні та містить близько сотні насіння у формі бобів, покритих щільною коричневою шкіркою.
Дозрівши, плід опадає, через значну вагу в поєднанні з ударом при падінні шкаралупа розколюється, вивільняючи м'якоть. Її, що є кормом для мурашок і термітів, швидко поглинають комахи, залишаючи очищене насіння.

Адансонія росте відносно повільно, однак, оскільки нічого не відомо про її ворогів, у дерева достатньо часу для розвитку. Але з часом прийде незліченна безліч людей і тварин, щоб безперервно змінюючи один одного скористатися всім, що воно може дати, особливо молодими паростками. Без втоми, під час сухого сезону, люди обрізують дерева, роблячи їх зовсім оголеними. На щастя у баобаба є сила, щоб пережити найважчу ситуацію. Товстий шар хлорофілу, розташований під корою, дозволяє йому вижити без листя під час сухого сезону. Але так само допомагає вижити без кори, яку зрізує людина.

Однак це не запобігає скороченню Адансонії. У деяких селах Західної Африки баобаб став не просто рідкістю, а повністю зник. Очевидних причин тому безліч. Баобаб зникає під тиском безлісся, розвитком сільського господарства, пожеж і надмірного випасу. А так само через зміну клімату й кількості опадів, їм викликаних.

І все ж людина не змогла б колонізувати більшу частину посушливих районів, якби там не ріс баобаб. Оскільки це дійсно чарівне дерево. Воно внесло та до цих пір продовжує вносити величезний внесок у виживання людини. Дерево життя не тільки за назвою. Адансонія пальчаста використовується від верхівки до коріння. Листя, кора, плоди, насіння, коріння, все за винятком деревини допомагає в житті. Деревина дуже пухка й м'яка, тому не може використовуватися в столярній справі.

- У Майотті його часто використовували для виробництва канатів і снастей. Справді, з дерева можна зрізати кору, не вбивши його. І на більшості баобабів можна бачити рубці. Насправді рубці на дереві на рівні людського зросту свідчать про те, що раніше тут збирали кору для виробництва канатів. Крім того його завжди використовували і все більше використовують для отримання соку. Сік можна робити з м'якоті його плодів. Діти та дорослі так само постійно їдять їх як цукерки. М'якоть насіння, що міститься в плоді можна смоктати. На смак вона кислувата й зовсім не погана. Баобаб так само використовують як корм для домашніх тварин. Якщо вирушити в напрямку Мцамогу, часто можна зустріти обрізані дерева баобаба. Це тому що їхні молоді листки зрізали на корм одомашненим козам. Деякий час дерево слугувало резервуаром. Можна було видовбати стовбур, не вбивши дерево. Це дозволяло зберігати там воду для людей і тварин, особливо враховуючи, що в районах, де воно росте дуже мало води, як правило, менше 900 міліметрів опадів в рік. Так що можна зробити невеликий природний резервуар, що забезпечує питвом і тварин, і людей.

Листя баобаба багаті мікроелементами, кальцієм, залізом, білками й жирами. Їх їдять вареними або сухими в приправах. Молоде листя готують як шпинат. Розмелені в порошок використовуються для компресів або відварів, вони здобули репутацію завдяки своїм закріплюючим, жарознижувальним властивостям. Так само як ліки від філярії.

Це дерево, так міцно увійшло в життя людини, опинилося в центрі міфів і легенд, аж до того, що стало вважатися священним. У Сенегалі воно стало символом місця, де ховали гріотів, щоб їх останки не зробили ґрунт безплідним. Так само чинили з прокаженими в Буркіна-Фасо. Крім цього дерево було хранителем правди. Під його кроною старійшини вирішували сільські суперечки. Дерево в нескінченних дискусіях стало деревом справедливості, під яким виступаючий повинен говорити правду.

У Майотті у баобаба довгий час була погана репутація.
- (Сумаель Абдалах Дауд, президент асоціації «Зелена черепаха», що займається збереженням спадщини баобабів Майотта. Він стоїть біля витоків створення «Будинку баобабів» в Мцамуду.) Ось це дуже красиве дерево, йому 90 років. Розумієте, джин може накликати на людину хвороба, і джин живе в цьому дереві, в баобаб. Для мешканців Майотта, коли людина захворіє, він повинен вигнати джина, тобто злих духів вигнати, щоб видужати. Саме з цієї причини в селах більше немає баобабів. Тому що люди бояться жити поруч зі злими духами. У цьому дереві живе джин. Я пам'ятаю, коли був дитиною, мені говорили, не ходіть поруч з деревами баобаба, ні вранці, ні вдень, ні вночі. Тому що, як розповідали, в ньому живе злий дух. Ось чому це дерево вбивали. Його приносили в жертву.
Баобаб це дерево, яке не падає, як інші дерева під час тайфуну. Він їм протистоїть. Ви можете бачити коріння, вони дуже великі й ростуть не глибоко. Це дерево може протистояти циклонам. Люди бояться баобаба. І в селах від нього позбавляються, оскільки не знають, коли воно впаде. Нажаль, якщо воно впаде, то може вбити все навколо. Чому їх все ж не зрубають. Дуже просто. Всі ці дерева на краю села, можна зрубати, але ті, що ростуть далі треба залишити тому, що це цілюще дерево. Наприклад, хтось може порадити хворому піти й залишити дари біля того чи іншого баобаба, щоб одужати. Тому ті далекі дерева не зрубують.
Дерево зцілює людей, якими оволодів злий дух. Ось чому жителі Майотти так його поважають.

Якщо краще придивитися до всіх цих дерев, вони великі і поряд з ними немає сміття, тому що вони є оселею джина. На нього приємно подивитися, приємно помилуватися, приємно думати, що воно чисте нагорі, оскільки його гілки нагадують коріння. І коли дивишся на його кору, на ньому мов піна, як від мила. Це красиво. Природа прекрасна, це дерево дуже красиве.

З цим треба боротися. Я не хочу, щоб люди обрізали гілки, бо якщо баобаб обрізати кожен рік, то він не буде цвісти. Без гілок немає і квітів. Я хочу, щоб люди зрозуміли, це дерево багата природна спадщина й тому має бути збережено, а не знищено.

Настав час, коли пора проявити пильність, тому що баобаб під загрозою. У деяких районах Мадагаскару молодих дерев немає вже 300-400 років. Два види ендемічних для цього великого острова скоро опиняться під загрозою зникнення. Ботаніки рятують ці два види, зберігаючи насіння в спеціально створених банках насіння. Чи судилося цьому дереву, яке представляє таку цінність для людини, одного разу зникнути. Чи буде баобаб, надихаючий на народження віршів і вірувань, вирощений шкереберть, можливо, самим дияволом чи гієною, або розгніваним богом одного разу стертий з лиця землі.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео про природу | Додав: Даша (06.12.2011)
Переглядів: 5245 | Теги: дерева, природа, цікаво, Відео | Рейтинг: 3.0/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz