Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 05:22
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Редис, відео про вирощування, посадку, сорти

Редис - відео про вирощування від телеканалу «Заміське життя», передача «Сад та город». Ведуча Ірина Бочкова поставить низку питань, що цікавлять городників - любителів, селекціонерові Янаєвій Діані. Ви дізнаєтеся особливості росту цієї культури, оптимальний температурний режим і вимоги до грунту. Чи справді сорт «18 днів» дає коренеплід за такий термін?

Діана Янаєва поділиться трьома способами посіву редиски. Вирощуючи цей овоч необхідно враховувати глибину загортання насіння. Якщо вона більше 1см, то коренеплід виходить несмачним, викривленим, волокнистим. Так само ви познайомитеся зі способом отримання соковитого овочу влітку. Коли можна вирощувати редис, якщо влітку немає можливості створити умов для розвитку? Які сорти краще підібрати для ранньої, а які для осінньої посадки?

Ведуча проведе тестування декількох сортів. Навіть не маючи ділянки землі можна отримати невеликий урожай редиски, відео розповідає й про такий спосіб посадки. Дотримуйтесь порад і будите з урожаєм.

Дивитися безкоштовно онлайн відео поради городникам

(переклад передачі Сад та город)

- (Ведуча Ірина Бочкова, телеканал «Заміське життя», передача «Сад та город) моя співрозмовниця селекціонер Янаєва Діана. Про що ми сьогодні будемо говорити?
- Ми будемо говорити про редиску. Про те як її вирощувати. Які бувають сорти, які є секрети, щоб вона виросла гарною.
- Так це дуже важливо. Тому що той, хто сіє її в перший раз, часто отримує або порожню всередині, або жорстку з одним великим хвостиком, або стрілкою. Але ж хочеться похрумтіти соковитою редисочкою. Як це зробити?
- Зараз будемо розбиратися. По-перше ми повинні зрозуміти де будемо вирощувати редис. А починаємо ми його вирощувати, як тільки дозволяє грунт, особливо якщо у нас є до того ж ще парничок або тепличка. Взагалі редис досить холодостійка культура, витримує навіть заморозки. А оптимальна температура для росту і розвитку це 18˚. Тому в теплиці ми можемо сіяти вже десь в середині квітня (від редакції сайту - на півдні набагато раніше). Хоч вона буде ще і повільно рости, але до середини травня ми зможемо отримати вже хороший редис.
У відкритому ґрунті, залежно від сорту, приступаємо до посіву в кінці квітня - початку травня (знову ж на півдні раніше).

- Діана, є різниця які сорти посіяти в середині квітня, а які в середині травня?
- Найчастіше немає, частіше залежить від особистого вибору. Тут якщо хочеться більш ранні, то бувають такі ранні сорти, типу «18 днів» - така червона з білим кінчиком. Але є сорти, які йдуть тільки для захищеного грунту.

- Давайте тоді будемо говорити про ті сортах, що ростуть у відкритому ґрунті. Дійсно редиска сорту «18 днів» дозріває за ці 18 днів?
- Але 18 днів це при певних погодних умовах. А так в принципі на 21 - 25 день від сходів вже можна прибирати на їжу. Не потрібно її тримати довше, щоб виросла більше, тому що всі червоні редиси з білим кінчиком при переростанні схильні до пустотілості та витягуванню у верхній частині.

(Редис можна вирощувати не тільки ранньою весною, але і влітку. Необхідно підібрати сорт, який не буде йти в цвіт від літньої спеки, забезпечити притінення на місці посадки. Якщо такі умови неможливі на вашій ділянці, то вирощування редису можна продовжити в вересні.)

відео редис- Ну що, будемо сіяти.
- Так, будемо сіяти. Розглянемо всі варіанти. Ну що ж, з термінами ми визначилися, тепер потрібно визначитися з сортами, які необхідно посіяти. Для захищеного грунту ранньою весною все - таки варто сіяти ранні сорти редиски - «18 днів», інші типи цього сорту, ранні червоні. В даному випадку це сорт Кармеліта. На осінній посів краще брати ті що будуть довше рости, але формують більш великі коренеплоди. Є чудовий сорт Октава. Є сорт Удача - більш витягнутий, який зберігатися близько 3-х місяців в холодильній камері.

- Отже, який грунт необхідний для посіву?
- Редис віддає перевагу пухкому, вологому грунту. В даному випадку ми підготували ділянку. Вона добре пролита, грунт однорідний, без грудочок. Рядок повинен бути не глибокий. Редис не любить коли глибоко закладають насіння, тому що тоді починає змінювати форму коренеплід. Оптимальне закладення насіння 1 см. При посіві насіння редиски потрібно дотримуватися певної відстань між рослинами. Мінімальна 5 см, можна і більше (тоді коренеплоди будуть розвиватися трохи швидше). Ці грядки можна робити одну за одною на відстані 10 і більше сантиметрів. Також можна робити ущільнені грядки, тобто сіяти їх уздовж моркви. Насіння досить велике, ось так по одному на око і розкладаємо по лунці. Після того як розклали, присипаємо грунт, притискуємо долонею, щоб земля краще стикалася з насінням для якнайшвидшого проростання. При гарній температурі та вологості сходи редису з'являються на третю четверту добу.
(Це був перший спосіб посадки редиски. Тепер подивіться другий, більш професійний, з маркером).

- Діана, а це якесь середньовічне знаряддя тортур. Що це таке?
- Це спеціальний маркер для посіву редиски.
- А що ще можна - редьку, буряк?
- Можна редьку і буряк. Маркер потрібен для того щоб зробити посів на обмеженій території. Якраз він підходить для невеликих ділянок. Якщо ми хочемо виростити побільше редиски. Зубчики зроблені на глибину 1 см з відстанню 5 см. Таким чином, на квадратному метрі я можу розмістити 400 штук насіння.
- Тобто ми сіємо НЕ рядочками, а майже суціль.
- Виходить редиска виростає одна до однієї. Як ми робимо. Знову ж грунт перед посівом повинен бути вологим, рівним, без грудочок. Якщо буде перекіс, то наші зубчики не зроблять відбитки. Кладемо маркер на грунт і просто по ньому ходимо. Тим самим ми його вдавлюємо, а він залишає нам отвори. Зайву землю відбиваємо і дивимося що вийшло.
- Ось як, два удари 8 дірок. Зате як рівномірно вийшло.
- У нас виходить глибина задана. Можна розкладати по насінині. Сіємо. Після ми так само закриваємо і ущільнюємо. Потім сіємо далі. У мене при такій схемі посіву іноді урожай досягав до 5 кг з квадратного метра.

- Хороша врожайність. Є в мене ще таке питання - от немає у мене городу, а редиску я люблю.
- Так, є ще один спосіб. Причому він підійде не тільки для дачників, в такий спосіб вирощують редис в промислових масштабах. А саме його вирощують в розсадних касетах.
- Діана, виходить цей спосіб для тих, у кого зовсім мало місця на ділянці або зовсім його немає.
- Так, можна посіяти в розсадні касети (тут у мене 64 -та розсадна касета)
- 64 це за кількістю чарунків?
- Так, за чарунками. Мінімальний діаметр 5 см. Звичайно редис тут не буде такий великий, як у відкритому ґрунті. Але це можливість виростити в домашніх умовах. Можна взяти побільше касети. Тут і редис виросте побільше, за рахунок збільшення площі живлення.
- У великі сіяти по одній?
- Так, краще по одній. Тому що природна конкуренція теж позначається. Звичайно, можна взяти великий контейнер і сіяти в нього за допомогою лінійки.
- Діана, а контейнер має зливний отвір?
- Так, вони зроблені заздалегідь, щоб вода не застоювалася.
- Якої товщини грунту достатньо?
- Від 10 см, менше не треба. Коли редиска стає крупнішою вона випирає з грунту і там кореневій системі достатньо місця розподілитися.
- У чому особливість посіву в такій ємності?
- Зрозуміло, що розсипом та сапою буде не дуже добре, адже ми економимо площу і бажаємо виростити побільше редиски. Тому використовуємо лінійку. Для лунок я використовую маркер, знаючи, де у нього 1 см. Грубо кажучи, ми маркером робили багато дірочок, тут ми робимо їх поступово через 5 см. І також на глибину 1 см висіваємо по насінні.
(При посіві редису в контейнер, потрібно так само ущільнити грунт і накрити її плівкою до появи сходів. Плівка утримає вологу в контейнері, захистить молоді сходи від пересихання.)

- Якого догляду потребує редиска - поливи, розпушування?
- Редис дуже полюбляє вологу. Оптимальна вологість ґрунту для нього 80% - це дуже багато. Тому його потрібно поливати часто. Якщо ми будемо поливати редис рідко, він буде гірчити, плюс, якщо є недостатня вологість і підвищена температура - він буде йти в стрілку. Тобто з'являються квіти, а отже коренеплід не формується. А якщо є перепади між помірною вологістю і сильною вологістю, то коренеплоди тріскаються і стають непридатними до їжі.
- Тобто коренеплід тріскається не від надмірного поливу?
- Так, не від надмірності, а від великої різниці у вологості грунту.

- Давайте Діана подивимося, які у вас сорти вирощуються, проведемо маленьку міні експертизу – розріжемо, подивимося які вони всередині.
- Прекрасний сортотип це круглий червоний сорт Кармен. Він за 20 днів сформував досить круглий коренеплід.
- Він не просто хрумтить, він бризкає соком. Усередині жодного волокна, жодної порожнечі.
- Наш новий гібрид Кардинал.
- Це стандартний розмір?
- Цей трохи переріс.
- Дивимося. Він не пустотілий, хоч і трохи переріс. Пахне смачно.
- Він новий. У нього компактна листова розетка. Адже є сорти, які не витримують і витягуються. У Кардинала такого немає, він стійкий до стрілкування.
Це сорт Октава. У нього щільний коренеплід з ніжною м'якоттю.
- Ми познайомилися з вашими сортами. Подивилися, як в кілька способів посіяти редис. Будемо вчитися на вашому прикладі.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (13.02.2015)
Переглядів: 2174 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz