Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 00:32
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Підготовка, посадка цибулин гладіолусів навесні, відео

Правильна підготовка і посадка цибулин гладіолусів навесні (на відео) дає можливість отримати здорові рослини, а в подальшому здоровий і життєздатний посадковий матеріал. Щоб квітка не загнила і не загинула при вирощуванні необхідно виконати низку вимог, про які розповідає голова клубу любителів гладіолусів і жоржин Маргарита Осинська в телепередачі уДачні поради.

 

Спочатку відбувається процес підготовки цибулин гладіолусів до посадки. Навесні ми з них зчищаємо лушпиння. Якщо цього не зробити, то паросток надалі може викривитися. Так чинимо і з діткою, тобто знімаємо лушпиння. А ось уже для захисту від різних захворювань, а значить для здоров'я квітки, проводимо замочування посадкового матеріалу в розчині марганцівки на ніч. Але в деяких регіонах тепер з цим важко, немає у продажу, тому можна використовувати мікробіологічні добрива, які є в спеціалізованих магазинах. Їх розводимо по інструкції, часто це до 10 ложок на літр води. Замочуємо не на довго, але знову ж читаємо інструкцію до застосування. Витягаємо підготовлені до посадки цибулини гладіолусів з рідини, даємо їм злегка просохнути, вирушаємо в квітник.

 

Маргарита Осинська розповідає, що підбирає місце сонячне, високе по своєму рельєфу, адже ця квітка не любить мокрих, заболочених місць. Спочатку починають з дрібноти. Є два способи посадки. Можна з дерев'яної планки і вбитих в неї цвяхів, вкручених шурупів виготовити пристосування, яке дозволити робити маленькі ямочки на однакову глибину та на одній відстані. Достатньо лише втиснути його в землю і цілий ряд відразу готовий. А можна поступити простіше, зробити уздовж лунку, а в  неї висадити дітки на відстані 3-4 см один від одного.

 

Також при посадці цибулин гладіолусів в лунки можна сипати розтертий в руках сухий мох. Він буде охороняти наші квіти від хвороб. Так само присипаємо потім мохом, піском. Таким чином не буде застою води.

 

Дорослий підготовлений посадковий матеріал розміщуємо таким чином, щоб на півночі були при посадці цибулини гладіолусів більші за розміром, на півдні поменше. Нарізаємо лунки, розміщуємо через 10 см.

 

Засипаємо, поливаємо. Краще зверху накрити плівкою. Тоді поява паростків прискориться. А вже потім плівку можна зняти. При гарному догляді, правильному вирощуванні гладіолусів вже на другий рік з дітки виходить гарний і здоровий посадковий матеріал.

 

Дивитися безкоштовно відео поради квітникарям - телепередача уДачні поради

 

 

 

 

(Переклад телепередачі уДачні поради, перша частина)

Ось ця непоказна цибулина повинна перетворитися в красивий і пишний гладіолус. Правда іноді трапляється так, що рослина виростає, але не дає квітів, або навіть хворіє і гине. Усього цього можна уникнути, якщо правильно підготувати цибулину до посадки.

Маргарита Євгенівна, я бачу багато цибулин, причому всі вони різні. Що ми з ними зараз будемо робити?

 

- Значить ми займемося їх підготовкою до посадки. Така цибулина гладіолуса у мене залишається з осені. Першим ділом знімаємо шкірку і бачимо, що вже утворилося нове стебло.

 

- А якщо я не почищу цибулину і так посаджу?

 

- Знаєте в принципі все що ви будете потім мати це ось такий кривий стовбур. Тепер ось ми і починаємо садити. Попередньо потрібно замочити, щоб знезаразити. Тоді й цибулина, і квітка будуть здоровими.

 

- Чим ми це будемо робити?

 

- Знезаражувати цибулини гладіолуса ми можемо слабким розчином марганцівки. Залишаємо в рідині наш посадковий матеріал на ніч. Можна використовувати мікробіологічне добриво. (Замочити в ньому за інструкцією.) Найчастіше це 10 столових ложок на літр води. Заливаємо на час посадки, тобто не на ніч.

 

(Чи знаєте ви, що аж до середніх віків цибулини гладіолусів вживали в їжу, запікали цілими або розмелювали в борошно, щоб використовувати в якості основи для коржів і хліба.)

 

- І одночасно ми будемо сьогодні навчатись садити і дітку, яка спочатку виглядає ось таким чином. Ми її також очищаємо, замочуємо в марганцівці. І зараз зливаю марганцівку я викладаю її висушитися. Вона вже готова для посадки. Посадивши зараз ми при гарному догляді на наступний рік будемо має ось таку відмінну цибулину.

 

 

Підготовка і посадка цибулин гладіолусів навесні, відео (Переклад відео телепередачі уДачні поради)

- Гладіолуси найпопулярніші квіти у першокласників. Щоб виростити такий букет до першого вересня садити потрібно вже зараз. Будьте готові віддавати їм багато часу і уваги. Але в серпні витрачені зусилля окупляться сповна.

 

- (Розповідає голова клубу любителів гладіолусів і жоржин Маргарита Осинська) Ось ця сторона у мене сама сонячна і по своєму рельєфу найвища. Гладіолуси не люблять заболочені та мокрі місця, відразу починають хворіти.

 

- Що ми будемо спочатку робити?

 

- Давайте почнемо з дрібноти, тобто з дітки. Способу є два, якими я користуюся саджаючи дітки. Є ось таке пристосування спеціально зроблене. Вбиті цвяхи (від адміна. Вкручені саморізи), відстань між ними 3-4 см, глибину яку вони дають це 4-5 см. Робимо з вами що, беремо, нахиляємося і вдавлюємо, вдавлюємо сильно. І у нас вийшли лунки в які ми і висаджуємо дітку. Просто беремо кожну окремо, опускаємо в лунку.

 

Другий спосіб, будемо говорити що практично всі так роблять. Робимо рівну і відносно вузьку канавку. На дно посипаємо пісок і на око викладаємо нашу дітку, тобто здійснюємо посадку гладіолуса.

 

(А чи знаєте ви що в Росії називали гладіолус «шпажнік» через гостру витягнутої форми квітку. Латинське слово «гладіолус» так само перекладається як меч. І навіть на івриті назва квітки «сейфан» означає шпага.)

 

І ми просто вибираємо будь-який спосіб для посадки гладіолусів.

 

- А який ваш улюблений спосіб?

 

- Я люблю робити канавку. А є ще спосіб коли ми присипаємо мохом. Ми його розминаємо, насипаємо на дно підготовленої лунки.

 

- А навіщо ми це робимо?

 

- Таким чином ми отримуємо здорову цибулину, яка не буде хворіти. Тепер ми берм з таким розрахунком як я вам казала - на північ укладаємо більш велику. Будемо давати відстань 10 см. Зверху насипаємо знову мох і закриваємо землею.

 

- Як тільки ви посадили і полили цибулини накрийте їх зверху поліетиленовою плівкою. Під нею їм буде волого і тепло, вони швидше проростуть. Як тільки з'являться перші зелені паростки, плівку можна знімати.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (05.04.2013)
Переглядів: 3291 | Теги: декоративне садівництво, відео поради квітникарям, уДачні поради, Відео, Квіти, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz