Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 15:39
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Осіння підготовка грунту до зими, позбавляємося від бур'янів
Осіння (і не тільки) підготовка грунту до зими віднімає у садівників - городників, дачників масу часу і сил. Особливо якщо ще й потрібно позбавитись від бур'янів. Спочатку земля перекопується, пласти перевертаються. Але ефекту від цього мало. Через місяць, кореневища, які пішли при перевертанні в глибину, починають проростати. Крім того грядки вивітрюються, обдуваються, пересихають. І в кінці кінців одержуємо навесні засохлі грудки з стирчачими пучками трави. Що ж пропонує відомий ґрунтознавець Траннуа Павло у «Віснику квітникаря». Зробити потрібно просто. Весь процес позбавлення від бур'янів при осінній підготовці грунту до зими ділитися на три етапи.
 
Перший. Проводитися на дернині. Враховуємо те, що основна маса коренів розташована у поверхневому шарі. Їх ми і підрізаємо, заглиблюючи інструменти, сапу або плоскоріз, на 3 см.

осіння підготовка грунту до зими
 
Другий етап. Все повинно підсохнути. І зелень, і коріння висихають за 2-3 дні. (Є м'ясисті бур'яни, наприклад, портулак, які дуже довго не втрачають здатність до проростання, тому їх краще згребти та винести з ділянки) Якщо подивитися, то видно, що за цей час поверхневий шар очищається від всього живого.

позбавляємося від бур'янів
 
Тому приступаємо до третього етапу. Чиста земля, це ще не родюча земля. Нам потрібні живильні елементи. Тому ми вносимо спочатку для розкислення доломітове борошно або попіл, можна суміш. А потім поливаємо розчином азотного добрива - беремо розведений Гумат або трав'яний настій. Далі насипаємо шар трави, сіна, все те, що Павло Траннуа називає солом'яним матрацом. А вже після всього цього, перекопують грядки на глибину 10 см, щоб цей рослинний шар розподілити в грунті.
 
грядки для посадки
 
До весни він перегниє і буде отриманий відмінний гумусні шар. Те що потрібно для наших рослин. Виходить, що буде проведена і підготовка грунту до зими, і ви позбудетеся від бур'янів.

Дивитися безкоштовно відео поради садівникам - городникам онлайн - Підготовка грунту до зими з Павлом Траннуа
 
 
(переклад передачі «Вісник квітникаря» з Павлом Траннуа)
 
Ми знаємо, що коли навесні потрібно скопати величезну площу дернини, нас чекає колосальна виснажлива праця. Сьогодні в циклі передач з практичного садівництва ми розглянемо спосіб по підготовці грунту під самі різні садові культури з меншими затратами праці. (Розповідає оглядач журналу «Вісник квітникаря», грунтознавець Павло Траннуа)
Ми зараз розглянемо три стадії підготовки грунту. Основна ідея, яка – така, що земля повинна готуватися заздалегідь, неквапливо. Всі знають, що якщо просто перекопати дернину, то саме гірше починається потім. Через місяць ось ці перевернуті кореневища починають проростати. Виходить практично те ж саме. А ми зараз розглянемо підготовку грунту, починаючи від самої дернини, як зробити так, щоб кореневищ там практично на лишилося. Якщо це зроблено в серпні, вересні, то нас до весни чекає чистий від бур'янів грунт, де можуть рости будь садові культури, починаючи від огірків і помідорів, і закінчуючи декоративними культурами, квітами, газонами. Тобто все що завгодно.

Тут ми бачимо три різних стану грунту, це є три різних етапи. Перший ось. Це дернина, яка була спочатку. Друга проміжна. Це та, де ці кореневища сохнуть на сонці. А це третя стадія підготовки грунту до зими, коли ми все перекопали.
В цьому грунті кореневищ майже немає, якщо постаратися, то ось знайшли кульбабу. Відправляємо на сонце довялиться. Ця земля вже удобрена, в неї внесені всі добавки і вона чекає до весни. Потім залишається тільки підчищати, якщо буде проростати насіння.

Сенс такої підготовки грунту до зими. У бур'янів основні кореневища зосереджені в тонкому шарі 3-5 см. Якщо ми їх при перекопуванні внесемо в глибину, то вони будуть проростати. Якщо ж ми їх спочатку порубаємо, неглибоко і дамо висохнути 2-3 дні на сонці, то вони загинуть. Адже вони швидко висихають, і кульбаба, і пирій. На першому етапі нам потрібно відсікти від низу ось ці три сантиметри грунту. Робимо це за допомогою садових інструментів, наприклад, сапи. Вона заточена як ніж. Хороший для цієї справи і плоскоріз. Рух навскіс зрізали. плоскорізом - це ще краще ніж сапкою. Рух на себе - грунт ріже як масло. Результат дуже швидко видно. Основна частина кореневищ відсічена від грунту і через пару днів вид буде як на другому етапі. Давайте копнемо. Видно, що кореневищ основна маса видалена.

Що ми робимо далі. Нам просто перекопати мало. Треба грунт наситити поживними речовинами. По перше це розкислювач, по-друге це добриво. В якості розкислювача добре використовувати золу і доломітове борошно. В даному випадку це суміш, доломітове борошно, перемішане з попелом. Тут вона вже внесена, ми її розсипаємо по верху трави, яка буде сохнути. Після того як ми посипали розкислювачі, ми поливаємо зверху азотним добривом. Це може бути як трав'яне добриво, так і розведений гумат. Повторю, що сюди внесли золу з доломітовими борошном і пролили добривом. Все просочилося, азоту тут вистачить. Можна було б уже землю перекопати. Але робити це ще зарано. Тому що нам потрібно зробити те, що я називаю солом'яним матрацом. Тобто земля повинна бути перекопана на 10 см, не глибше, з одночасним внесенням трави, сіна, листя. Невелике джерело перегною у нас вже є. Але матрац ми робимо більш щільним. Це можуть бути бур'яни, скошена з газону трава, сіно (прим. від адміністрації - сидерати). Ось це вже можна перекопувати. Глибоко не встромляти. Щоб ось цей соломистий прошарок був на 10 см. До весни все перегниє, це й буде отриманий чистий гумус. По мірі того, як ми посадки згортаємо, ми клапоть за клаптем готуємо весь грунт. І він буде в ідеальному стані. Так можна за лічені місяці перетворити землю у високо родючу, не витрачаючи багато праці, і залишивши собі час для відпочинку на природі.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (23.10.2012)
Переглядів: 3771 | Коментарі: 7 | Теги: відео поради садівникам, Відео, Траннуа, відео поради городникам, грядки, відео поради квітникарям | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz