Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 23.04.2024, 09:26
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Органічне землеробство, принципи екологічного сільського господарства
Зараз важко знайти садівників, городників, дачників які не чули б про органічне землеробство, його принципах. Але все ж багатьом до цих пір важко повірити, що займаючись екологічним сільським господарством можна отримати нормальні врожаї. Але ж в першу чергу все, вирощене вами буде корисне для здоров'я, не буде викликати алергії, діатезу і тому подібних неприємностей. Та повчитисьчомусь новому завжди варто. Хоча б заради експерименту.

Давайте познайомимося з принципами екологічного землеробства, викладеними у телепередачі «уДачні поради» її гостем Румянцевим Сергієм Миколайовичем:
- При перекопуванні грунту порушується його структура, гинуть мікроорганізми, значить не копаємо;
- Ніякої хімії при підгодівлі, вносимо тільки органіку (листя, тирсу, гілочки ...);
- В грунті існують корисні та шкідливі бактерії, додаючи корисні, ми допомагаємо землі працювати на врожай, захищаємо рослини, робимо їх сильнішими;
- Сили природи використовуємо для боротьби з хворобами та шкідниками рослин.

Головним знаряддям при роботі на ділянці, Сергій Миколайович, керівник «Клубу органічного землеробства» пропонує зробити плоскоріз Фокіна. Він докладно розповідає і показує його можливості, а також навчить, як його правильно тримати для продуктивної роботи. Адже при екологічному сільському господарюванні буде достатньо обробки грядок на глибину 5 -7 см. Для економії води і свого часу, а це дуже важливо, пропонується використовувати мульчу. Вона так само буде служити органічної підгодівлею для вашої ділянки. Органіку для мульчування землі можна знайти скрізь - це і бур'яни, і спеціально висаджені сидерати, та що завгодно. Але користь буде величезною.
Плоскоріз Фокіна можна використовувати і для видалення бур'янів. Але для великих площ підійдуть газонокосарки. Вони відразу подрібнюють траву на дрібні фракції, зручні для підсипання на грядки.

А щоб органічні добрива не загнивали, а перегнивали, Сергій Миколайович розповість, як застосувати мікробіологічні препарати. Їх склад викликає довіру, адже це все, створене самою природою, ось склад - молочнокислі, фотосинтезуючі бактерії, дріжджі, грибки, продукти життєдіяльності мікроорганізмів. Крім того в органічному землеробстві ці препарати застосовують для обприскувань від шкідників і хвороб. Адже тільки здорова та сильна рослина може протистояти всім цим вірусам, грибкам, комашкам без застосування хімії. А відлякати шкідників допоможе використання таблиці рослин по сумісності. Запах одних відлякає від інших їх шкідників. Ось такий природний захист. Якщо прилетить морквяна муха, а пахне скрізь цибулею, то вона просто покине ваш ділянку, дачу в пошуках більш відповідного для харчування місця.

Про все це детальніше…
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради городникам, дачникам - Органічне землеробство, принципи екологічного сільського господарства від телепередачі уДачні поради


(переклад телепередачі уДачні поради)
Органічне землеробство - це вирощування рослин без хімічних добрив та обробки. Хтось вважає що вирощувати рослину без хімії важко і економічно невигідно. Чи так це? Сьогодні нам розповість Сергій Миколайович Румянцев.
Сергій Миколайович почав займатися городництвом не для задоволення, а за потребою. Його маленька донька страждала від діатезів, і все що могли порадити лікарі, це годувати її натуральними продуктами, вирощеними без хімії та добавок. Сергій придбав ділянку і з нуля почав освоювати нову для себе науку - садівництво. Більш того ростив помідори, огірки та яблука без грама добрива. У результаті дочка одужала, а Сергій продовжив займатися екологічним сільським господарством. І вже сім років керує «Клубом органічного землеробства».

- Ви тут у себе на ділянці хороший урожай отримуєте і в яких кількостях приблизно?
- Принаймні набагато вищий ніж на мінеральних добривах. Поясню чому. Головним харчуванням рослин є вуглекислий газ. І мінеральна теорія цього не враховує, вважає що його в повітрі достатньо. А в повітрі для рослин його замало, на 30%. Все інше береться з грунту, якщо він розкладається мікроорганізмами, саме органіка розкладаючись дає вуглекислий газ. І оскільки у мене все замульчоване, оскільки я роблю теплі грядки, а на них ефект особливо великий, то саме це дає більш високий результат. Але навіть якщо б органічне землеробство було більш трудомістким і врожаї були меншими, я б все одно займався тільки їм. Тому що корисні для здоров'я продукти це наше здоров'я. Людське життя, тривалість життя на 30 -40% залежить від того, що ми їмо і п'ємо.

- Так звичайно, і чим ми дихаємо. Ось, наприклад, цікавий факт в Америці були проведені такі дослідження, виявляється, що самі схильні на захворювання раком американські жителі це фермери, які працюють там, де застосовуються пестициди і хімічні добрива.
     Органічне землеробство
 
Органічне або природне землеробство базується на 4-х головних принципах:
- Не перекопувати землю, це порушує її структуру і заважає роботі мікроорганізмів,
- Вносити лише органічні добрива, траву, тирсу, інші органічні залишки;
- Допомагати землі, додаючи в неї живі бактерії;
- Не застосовувати ні грама хімії, а для боротьби з хворобами та шкідниками використовувати сили природи.

При природному, органічному землеробстві родючість підвищується, а при перекопуванні знижується. Тому ми робимо мінімальну щадну обробку на 5 -7 см, а цього достатньо, щоб посадити рослини.

- Сергію Миколайовичу, що це у вас за такий прилад?
- Це головне знаряддя дачного пролетаріату, це плоскоріз Фокіна, саме він і дозволяє обробляти грунт, причому не нахиляючись і не перевертаючи лопатою 2-3 тонни землі, те, що можна робити при посадці.

- Нагадаємо глядачам, що це не тільки зручно, але й корисно для землі. Не порушується її структура. І нехай вас не лякає, Фокін використовував близько 70 - ти різновидів і знайшов ідеальний варіант.
- Так на виставці Інновацій та інвестицій, де розглядаються самі новітні технології, він отримав срібний диплом. Ось так собі залізяка, яка ось так зроблена, але протягом 7-ми років він її допрацьовував, тому плоскоріз був визнаний кращим ручним знаряддям грунтообробного типу.

Подивіться як він працює. Багато хто купує його, але працюють неправильно. Беруть його як звичайну мотику чи косу і ось таким чином починають обробляти землю. Спина нахилена, значить вона буде боліти. Так само нахилена і голова, кров приливає до голови, тому голова болить і тиск скаче. Працювати так ми не будемо, працювати плоскорізом Фокіна ми будемо не нахиляючись. Покласти великі пальці потрібно зверху. Тепер беремо так і дивимося як у нас гойдаються гойдалки. Просто покачати, однією качаємо, а другою рукою додаємо зусилля, але щоб лезо у нас йшло вздовж грядки. Рухи у нас махові. І що цікаво ми можемо працювати в одну сторону, а потім руки поміняти і працювати в іншу. Бо саме плоскорізи Фокіна заточені як з одного, так і з іншого боку.

- Для лівшів і для праворуких.
- І не тільки. Якщо я втомився, то можу працювати в іншу сторону, інші будуть працювати м'язи. Щоб плоскоріз працював по справжньому, йому необхідно ще додати рух ножа. Це не тоді коли я просто тисну на хліб, а ще й ріжу. Ось ріжучі кромки, по обидві сторони. Тоді мені тільки варто повернути і обробляти тверду землю носиком.

- Давайте нагадаємо глядачам, що ми все таки працюємо на малій глибині.
- Так, ми працюємо на глибину 5 -7 см, просто, коли грунт у нас легкий, то ми працюємо всією площиною, а коли важкий, то носик трошки задираємо. А коли зовсім тверда, то таким чином, кінцем входимо в грунт. А потім все розрівняти як граблями. Якщо треба то я можу прибрати перед посадкою органічні залишки, можу зробити борозенки. Ущільнити борозенки.

- Тобто це абсолютно такий універсальний інструмент, що поєднує в собі декілька.
- Абсолютно вірно, двадцять видів робіт. Навіть дивіться, якщо я посадив би сюди насіння, то зміг би плоскорізом і засипати. Можна скошувати, не нахиляючись траву, яка десь під кущами. Робиться це таким же чином, як і косою.

- А тепер як я здогадуюся, ми будемо косити траву, як органіку, щоб потім її використовувати.
- Це буде найкраще добриво. Трава, яка тут виросла перетворитися на харчування, ми покладемо її навколо грядок між мульчі. Все можна зрізати плоскорізом, але це досить трудомістке заняття. Можна ж використовувати техніку. Просто встановити порожній контейнер. Я скошу траву навколо грядок і обкладу нею рослини.

- Таке безвідходне виробництво. Все одно бур'яни і трава ростуть, то й завжди буде якась підгодівля. Давайте почнемо.
- Вийшла дрібно скошена трава. Її вже не треба подрібнювати, а відразу можна покласти навколо рослин. Це ми і будемо робити. Просто покладем навколо шаром 5-6 см.

- Мульчування грунту допомагає боротися з бур'янами. Зрізана трава майже не пропускає світло, насіння бур'яну не проростає. По - друге, мульча утримує вологу, тому поливати рослини можна в три рази рідше. Так само мульча захищає верхній родючий шар землі від розмивання і вивітрювання, не дає промерзати або охолоджуватися корінню рослин.
Тобто ось таким простим способом ми вирішуємо відразу кілька завдань.
- І найголовніше ось відповідь на одвічне питання - де добути мульчу? Широкі проходи допомагають у цьому.

- Так, до речі, в вас набагато ширше проходи, ви не економите місце або для чого це?
- Це зроблено для того, щоб збільшити урожай. Адже головне для того, щоб підвищити врожай, це створити умови для фотосинтезу. Тому щоб було більше сонця проходи зроблені широкими, а грядки вузькими, щоб рослини були крайніми. Тоді вони добре освітлюються, кожному вистачає сонця, ніхто не залишається в тіні.

- Третій етап органічного землеробства.
- Ми повинні зробити так, щоб трава не загнивала, а розкладалася, перетворюючись на поживні елементи, провести обробку мікробіологічними препаратами. Вони комплексні - розкладають органіку, ми поливаємо по мульчі, щоб вона не загнила. Вони розкладають як в компостній купі, без запаху. А не так як в помийному відрі, гниють, від чого загинуть рослини. А ще відбувається обприскування. Це дає захист від хвороботворних організмів, які поїдають живу органіку. Ось ці мікроорганізми не поїдають живу органіку, навіть якщо ви помилитеся в пропорціях, а вони дуже маленькі 1:1000, тобто одну неповну пробочку на 10 літрів.

- Я прочитаю склад. Молочнокислі, фотосинтезуючі бактерії, дріжджі, грибки, продукти життєдіяльності мікроорганізмів. Все те що в землі. Просто в оброблюваній землі цих організмів мало.
- Їх мало, тому що там нема чим харчуватися. Адже мульча це не тільки захист, це ще й харчування. Мікроорганізми будуть в ній жити. Їм треба тепло і вогкість. А якщо ми просто поллємо голу землю, то ми доб'ємося тільки того, що трохи знезаразимо її від хвороботворних організмів. Поливаємо ми абсолютно спокійно, якщо потрапляє на рослини, то це не страшно. Ми ще їх будемо обробляти, обприскувати дозою 2 ложки на відро, від хвороб.

- Тобто ці бактерії не тільки живлять і допомагають мульчі розкладатися, але й захищають.
- Абсолютно вірно. Якщо подивитися життя в землі, то 90% мікроорганізмів в ній нейтральні, 5% хвороботворний, 5% агрономічно корисних з точки зору людини і рослин. Корисні й не корисні борються між собою за лідерство. Ось цим обприскуванням ми некорисні придушуємо, захищаючи тим самим рослини.

- А людині не шкодить це речовина, якщо на шкіру потрапляє.
- Ні не шкодити, більш того цей препарат дозволено для тварин, щоб вони краще жили, краще пили. А в Японії застосовується людьми для профілактики дисбактеріозу.

- Тепер переходимо до сидератів. Це зелені добрива, які роблять землю більш родючою. І тут у Сергія Миколайовича є якесь ноу-хау.
- Воно не зовсім ноу-хау. Зазвичай сидерати садять не для врожаю, а для поліпшення структури грунту. Їх сіють зазвичай до посадок, після посадок. А ось я висаджую сидерати замість посадок. Тобто я висаджую різного виду сидерати на протязі всього сезону. Зараз я дочекаюся коли люпин і горохова суміш дадуть урожай, звичайно навпаки зрізають до бутонізації. Але оскільки я нічого після них не сажу, то можу дочекатися врожаю. Потім зріжу і посаджу наступні сидерати. І так весь сезон. Якщо садити сидерати на одній грядку кілька років, то можна нічим не удобрювати. Це було відмічено вже давно. Я тут намагаюся провести легку агротехніку з точки зору фізичної праці. На цій грядці в минулому році росла картопля, а тут сидерати. Тепер я поміняв. На наступний рік так само. Але я не буду ні скопувати, навіть плоскорізом не буду обробляти. Я просто наколю дірки і посаджу картоплю. Земля родюча. Залишиться тільки мульчувати і робити підгортання.

- Крім гороху і люпину сидератами можуть бути злакові рослини, вони розпушують грунт і покращують його структуру, бобові, збагачують землю азотом і знижують зайву кислотність, гречка, збагачує грунт фосфором і калієм, а гірчиця вбиває більшу частину хвороботворних бактерій.
- Якщо у вас немає ніяких сидеральних рослин, то посадіть хоча б старе насіння, яке шкода посадити, адже може вже не зійти, але й шкода викинути. Садіть з сидератами. Вони так само будуть збагачувати землю органікою. Ось бачите скільки органіки виросло, адже в землеробстві це все буде добривом, перейде в харчування рослинам. Але ще важливіше коренева система, яка прорихлить землю, зробить її пористою, створить капілярну систему, повітря буде пропускатися землю. Адже рослини дихають корінням. Якщо не буде дихати, то не буде врожаю.

- З цим все зрозуміло. Але ще я у вас бачила дуже цікавий спосіб посадки картоплі, точніше вирощування. Якось вона у вас росте дуже просторо. Покажіть будь ласка, поясніть.
- Це все робиться для фотосинтезу. Ми можемо пройти і подивитися, як її підгортати. І так, посаджений картопля в два рядки, досить широко, проходи великі. Але з однієї лунки в мене виходить кілька рослин. Вони одна одну затінюють, заважають, мало світла. І я зараз їх буду не підгортати, а розкладати. Ось сюди, прямо в кущ я покладу траву. Я трохи їй придавлюю. Через пару днів кущі піднімуться і ростимуть широким кущем. Проходів не буде, бур'яни рости не будуть. А що станеться. Кожному буде сонячно, кожна рослина буде споживати вуглекислий газ, необхідний для фотосинтезу, і буде вище урожай.

- Якщо чесно, то я не на одній ділянці не бачила такої кількості комах різноманітних як у вас. В принципі я читала, що органічне землеробство сприяє розвитку комах. Що на ділянках де вирощуються рослини за цим методом на 70% більше комах і в два рази більше птахів. Вам вони не заважають, адже від них зазвичай всі намагаються позбутися.
- Комахи є різні, так звані шкідники. Хоча це умовно, адже вони знищують слабкі і хворі рослини, а таких бути не повинно. Адже з ними йде потім перезапилення. А це закон еволюції, щоб зберегти вид. А ось в органічному землеробстві рослини повинні бути міцними, адже вони харчуються правильно. З одного боку вони самі знають як, а з іншого, ми створюємо умови для їх розвитку. Тобто колорадський жук та інші шкідники зимують у землі. А корисним комахам потрібна підстилка. Просто в землі вони не перезимують. І ось у вашій мульчі вони і прекрасно проведуть зиму, ці корисні комахи. У нас з іншого боку багато бур'янів, тінистих куточків, в яких для корисних комах знайдеться місце для життя. Це сприяє їх життю і розвитку. Вони роблять роботу, хімія нам не потрібна.
Від шкідників можна позбавлятися змішаними посадками. Собі їжу вони знаходять в основному за запахом. Чим більше їжі, тим вони більше розмножуються. А якщо запах не той і їжа інша, то вони підуть собі шукати велике поле.

- Так давайте подивимося ваші змішані посадки.
- Давайте пройдемо. Це типовий приклад. Тут росте салат, рукола, кріп. Рослинам досить добре і привільно. Вони заповнили всю грядку та особливо навіть не вимагають мульчі. Але що важливо, салат дуже чистий, хоч їж прямо з грядки. А відлякує кожна рослина від посаджених поруч. Шкідники заплутаються в цих запахах. І будуть шукати більш відповідне місце для того, щоб відкласти яйця.
Взагалі треба користуватися таблицями. Адже рослини можуть бути одна проти одної налаштовані (аллеопатичні), або ж придатними для посадок поруч. Взагалі то я культивую технологію недільного дачника, тому що можу приїжджати тільки в неділю, та й то не кожну. Але хочеться ж і відпочити, скупатися.
Землю можна не копати, якщо садити сидерати, то можна і не рихлити. Це істотно зменшить кількість роботи. Коли ми мульчуємо, а це головна операція, то після цього не треба багато поливати, обробляти від комах, і крім того роботи стає на багато менше, адже все росте природним способом, не потрібні підгодівлі.
Девіз органічного землеробства - роботи менше, здоров'я краще, непогані врожаї.

- Це яблуко було куплено в магазині, а це виросло в саду Сергія Миколайовича. Різниця в розмірі очевидна. Але тут більше вітамінів і мікро елементів.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (08.08.2012)
Переглядів: 4789 | Теги: відео поради садівникам, Відео, відео поради городникам, цікаво, грядки, відео поради квітникарям, добрива, догляд | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz