Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 20.02.2018, 10:37
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Декоруємо паркан чагарниками, деревами - Садові історії з Ольгою Платоновою
Про те, як можна задекорувати паркан, посадивши кущі та дерева поблизу нього, розповість і покаже Ольга Платонова в телепередачі "Садові історії". Коли у нас стає менше роботи в саду і на городі, то ми починаємо оглядатися по сторонах і більше помічати що і як у нас виглядає на ділянці. І ось паркан, не завжди нас радує своїм виглядом. Коли ми його ставимо, то часто і не думаємо, як він буде надалі поєднуватися з навколишнім простором. А якщо і щось плануємо, то не завжди отримуємо те, що хочеться. Прекрасну можливість декорування забору нададуть нам чагарники і дерева, їх колір, хвоя, строкате або насичено зелене листя.
 
Як же перетворила Ольга Платонова просту бетонну огорожу в дуже красиву частину ділянки. Сірий колір буде відмінним фоном, на якому чіткими лініями окреслять свій візерунок габітусом дерева з опалим листям, а вічно - зелені чагарники будуть чіткими плямами гармоніювати з навколишнім простором. Різнокольорові клени, будуть відмінним фоном для інших рослин. У будь-який час року вони красиві. Темні гілки і стовбури, корона з яскраво-зеленим насінням, листя різних кольорів і відтінків. Та й крім того клени морозостійкі. А ось ряболиста форма американського клена, незважаючи на вітроламкість, так само послужить гарною прикрасою.
 
А ось ще цікава історія, пов'язана з тим, чому Ольга Платонова посадила три туї поруч. Виявляється зростаюча самотньо туя, викликає у людини занепокоєння, тому що за своєю формою нагадує знак оклику. До такого висновку прийшли в Німеччині, при озелененні фабричних цехів. А ось посаджені поруч ці три дерева з часом зростаються і здаються однією широкою рослиною.
 
Для того щоб наш паркан взимку виглядав декоративно і не був голим, садять вічнозелені чагарники і дерева. На відео три туї, блакитна ялина, ялиця. На передньому плані видно спирею і дерен ряболистий. Це улюблені рослини садових дизайнерів, адже їх добре стригти, вони декоративні.
Всі рослини посаджені ярусом, щоб зростаючі попереду, прикривали стовбури зростаючих ззаду.
 
Про підбір рослин для миксбордера розповідає Лідія Сіра, кандидат біологічних наук.
Принципи створення міксбордерів не складні, головне звернути увагу на деякі моменти:
- Кущі повинні цвісти в різний час, по черзі;
- Вони повинні бути різної висоти;
- Повинен бути контраст за розміром листової пластини, за формою суцвіття, гілок.
 
А ось про нашоу улюблену ягоду, садову полуницю, суницю розповідає ландшафтний дизайнер Артем Ваганов. Головне питання, на яке він дає відповідь - це як отримати чисті й здорові ягоди. А дуже просто, необхідно всього - на всього використовувати мульчуючі матеріали.
 
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради садівникам - Декоруємо паркан чагарниками, деревами - телепередача "Садові історії" з Ольгою Платоновою
 

 
(переклад телепередачі «Садові історії»)
Літо в самому зеніті, і навіть самий працьовитий садівник може розслабитися і споглядати результати своєї праці. І може зайнятися творчістю. Знову з вами я, Ольга Платонова, а це значить, що прийшов час нових садових історій і творчих здобутків.
 
Загадка на кмітливість - є на кожній ділянці, але нікому не подобається. Що це таке? Правильно, це паркан. Це така річ, яка просто позначає межі приватної власності. Але я впевнена, що якщо ви додивитесь нашу передачу до кінця, то ваш паркан стане не тільки джерелом натхнення, але навіть і предметом вашої гордості.
 
Але спочатку ми поговоримо про колір паркану. Насправді це велика проблема. Який же колір вибрати? Деякі воліють коричневий, думають, що тим самим він буде підкреслювати коричневий колір дерев. Деякі думають, що краще пофарбувати залізний паркан у зелений колір, ніби то він підкреслює зелень. Але чи завжди листя зелене. Подумайте. Більшу частину року ми бачимо сіре підмосковне небо. Значить, наш сірий паркан буде прекрасно і гармонійно з ним сполучатися.
 
     висадити кущі біля паркана 

Є різні способи декорування паркану. Деякі воліють мати декоративні елементи, розвішують сітку, пускають плетисті рослини, розвішують корчі. Але я волію використовувати рослинні форми. Обов'язково треба враховувати, що є фоном вашої композиції. У мене - клени. Для того щоб підкреслити їх красу я вибрала так само клени, але вони у мене будуть різнокольоровими. Подивіться, це клен Роел Ред, червоний королівський. Саме він і підкреслить красу моїх кленів. Адже форма буде однакова, а колір різний. Він прекрасний у будь-який час року. Уявіть, весна, яскраві насіння світло - зеленого кольору утворюють практично хмару навколо темного стовбура. Взимку він так само прекрасний, красивий габітус, темний стовбур, гілки. А хто не збирав кленове листя восени - це відмінний букет. Тому рекомендую вам саджати клени. Крім того вони дуже морозостійкі і підходять для середньої смуги.
 
Ще для композиції я вибрала клен американський (ясенонлистний), але ряболисту форму. Багато хто погано ставиться до зеленій формі. І це марно. Адже він є прекрасною рослиною - статистом. Його можна посадити в будь - якому місці, і воно буде швидко заповнене. Насправді це дерево вітроламке, довго не проживе, але тимчасово стане у пригоді.
 
Як бачите, я вирішила ввести в композицію хвойні, для того щоб і взимку був стабільний вид. Уявіть, всі листопадні будуть в цей сезон голими. Додала ялину блакитну, ялицю, для того щоб були різні кольори хвої. Ви мене можете запитати, чому я три туї посадила поруч. Є одна історія.
 
У Німеччині проводили експеримент, озеленювали швейні цехи і дивилися, як підвищується продуктивність праці. В один поставили звичайні рослини, а в іншій туї рядком. Виявилося що там, де були туї, продуктивність праці знизилася. Це тому що вони формою нагадують знак оклику, а це тривожить людину. Постійно від роботи відволікалися і дивилися на ці знаки оклику. У моєму ж випадку всі три туї зростуться і будуть здаватися однією великою рослиною.
 
Ялина блакитна, яка була посаджена тут кілька років тому, вдало вписується в нашу композицію. Її блакитна хвоя буде дуже вигідно відтіняти колір листя листопадних рослин. Ялиця поповнить різноманітність хвойників і додасть саду структурності. Зверніть увагу, що розмір, колір і форма хвої у всіх обраних нами рослин сильно відрізняються. Це зробить наш сад ще більш різноманітним і цікавим. Всі разом - ялина, ялиця і група туй дозволять міксбордеру залишатися декоративним круглий рік. На передньому плані посадимо кілька кущів спіреї та дерену ряболистого. Ці чагарники є одними з улюблених і часто використовуваних в ландшафтному озелененні. Дизайнери люблять їх за невибагливість, стійкість до хвороб і змін погоди, не кажучи вже про їх декоративні якості. А завдяки тому, що ці чагарники швидко ростуть і добре стрижуться, вже через пару років, ваш сад буде мати зрілий вигляд і пахнути зеленню.
 
Зверніть увагу, що всі рослини я посадила ярусом, щоб зростаючі попереду прикривали стовбури тих, що йдуть позаду. У них яскраве листя різного кольору. А хвойники візьмуть на себе удар взимку і допоможуть цій композиції здаватися декоративною.
 
А про те, як правильно підбирати рослини для миксбордера за кольором і габітусом ви дізнаєтеся з нашого наступного сюжету.
Розповідає Лідія Сіра, кандидат біологічних наук.
Сьогодні ми з вам поговоримо про красиво квітучі чагарники в саду. Пору цвітіння відкриває форзиція. Дуже цікава рослина, яка першою відкриває квіти. Причому сорти є різні, квіти можуть бути великими, дрібними. Але вона хороша у весняний період, коли ніде і ніщо не цвіте. Після того як форзиція відцвітає на її місці залишається просто акуратний рівний кущ. Гарні вони в миксбордерах, змішаних посадках, коли одна рослина цвіте за іншою, тому що свою декоративність вона проявляє тільки ранньою весною.
Відразу після форзиції починає цвісти спірея сіра. Це дуже гарний чагарник із спадаючими пагонами, повністю покритими білими квітами. І чим вище рослина і доросліша, тим більш декоративний вигляд вона має.
Дуже цікаво спирею сіру садити поряд з іншим якимось чагарником. У нашому випадку це бересклет європейський. Він буде цікавий восени, коли його листя зафарбується в багряні тони. Спірея сіра дуже хороша для підбивання і закриття стовбура таких чагарників.
В той час коли цвіте форзиція, вже відкрила своє листя спірея японська Голден Принцес. Цей чагарник з ніжно - жовтим листям декоративний все літо, і коли відкрите листя, і коли почне цвісти.

Як ви зрозуміли, принцип створення міксбордерів не складний, головне звернути увагу на деякі моменти:
- Кущі повинні цвісти в різний час, по черзі;
- Вони повинні бути різної висоти;
- Повинен бути контраст за розміром листової пластини, за формою суцвіття, гілок.
 
Якщо ви будите дотримувати ці нехитрі умови, а так само відстань між рослинами, давати їм можливість добре рости і показувати себе у всій красі, то у вас буде гарний сад, практично весь час щось буде цвісти і у вас буде гарний настрій. Бажаю вам вдалого дня.
 
- Ну і останнім акцентом нашої композиції буде спірея Вайт Капі, тобто у мене скоро тут буде білий килим. Я її сажу і ретельно проливаю. Пам'ятайте, посадиш в грязь, будеш князь. Тепер садимо саме його величність рослину. І не забудьте замульчувати, адже саме мульча оберігає від пересихання при поливі. Не буде тоді кірки, рослина буде добре дихати. Зверніть увагу, всі рослини, які я використовувала в композиції, були із закритою кореневою системою. Тобто якщо я передумаю їх тримати в цьому місці, то я ще декілька років зможу пересадити їх вже сформовану грудку з коренем в інше місце.
 
- Наскільки солодкий полуничний сезон, настільки він і короткий. Але важливо не лише виростити ягоду, а правильно її зберегти. Про це наступний сюжет.
- Нарешті почала дозрівати наша улюблена ягода, садова полуниця (розповідає ландшафтний дизайнер Артем Ваганов). Для того щоб полуниця не псувалася і не гнила, ми використовуємо насамперед мульчуючі матеріали. Це може бути і декоративна тріска, солома. Солома ідеальний мульчуючий засіб, особливо для полуниці. Але якщо її немає, то підійде і сіно або свіжа скошена трава. Я буду мульчувати свіжою скошеною травою. Спочатку її трохи поріжу, щоб вона не була великою. Ось таким чином вона буде акуратно лежати під кущиками. Це не тільки зберігає ягоди, але утримує вологу, рослина себе добре почуває. Крім скошеної трави можна застосувати навіть соснові шишки. Ними обсипати кущики. Це ще й буде декоративним елементом. Можна застосувати лузгу насіння, або ж взагалі просто перегній. Під органічною мульчею не так ростуть бур'яни, рослина себе відмінно відчуває.
Головним болем також стають птахи. Птахи ласуни, що буквально зносять ягоди полуниці. Що ж робити? Можна використовувати різні предмети з нержавійки, що створюють відблиски на сонці, брязкальця. Вони створюють шум, лякають птахів. Ще є спеціальні сітки від птахів, вони одягаються прямо на грядки і птахи бояться на неї сісти. Вони приймають її за пастку.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (02.09.2012)
Переглядів: 2211 | Теги: садові історії, Кущі, дерева, посадка рослин, декоративне садівництво, Відео, відео поради садівникам | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2018 Конструктор сайтів - uCoz