Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 18:13
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Застосування властивостей нагідків в научній, народній медицині
Нагідки лікарські або календула (від лат.) давно відомі своїми лікарськими властивостями, застосовуються в научній та народній медицині, цінуються ще з 12-го століття. У Південній Європі ростуть в дикому вигляді. У нас культивуються як декоративна рослина. Росте ця квітка на клумбах, невибаглива до умов життя.

З лікарською метою застосовують властивості квітів нагідків. Календулу збирають у фазі повного розкриття і сушать не на сонці, а під навісом або в добре провітрюваному приміщенні. На стеблі довжиною до 50 см їх виростає за сезон дуже багато, причому при постійному зриванні ростуть все нові й нові. Рослини, уражені хворобами (сірий наліт) не придатні.

Цілющі речовини в нагідках містяться різноманітні. Багата квітка на каротиноїди (каротин, флавохром, лікопін, цітраксантін ...), причому, чим яскравіше та насиченіше помаранчевий відтінок пелюсток, тим їх більше. Якщо спробувати квіти на смак, то ви відчуєте гіркоту - це календен. Є слиз, яблучна, саліцилова, пентадеціловая кислоти, алкалоїди, фітонциди, ефірна олія.
Завдяки складу нагідки знаходять застосування своїм лікарським властивостям як очищаючи, дезінфікуючи, в'яжучи, потогінні, сечогінні, протизапальні, протигнійні засоби.

Бактерицидні речовини нагідок активно використовують у лікуванні ран, виразок, опіків, свищів. У науковій медицині визнані мазь і настойка з квіток. А водні настої часто призначають при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастриті, виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, хворобах печінки, жовчного міхура.

Застосування властивостей нагідків в научній, народній медицині
 
 
Настоянку з календули лікарської можна приготувати й самому. Для цього залити жменю квіток 1 літром горілки. Якщо берете спирт, то сировини 1 частина на 10 частин. Протримати в приміщенні в темному місці півмісяця, кожен день збовтуючи. Потім процідити.

При призначенні всередину спиртову настоянку пити по 30 крапель 3 рази на день. Були відзначені випадки поліпшення стану при гіпертонії. Проходили головні болі, покращувалася працездатність.
Якщо використовувати зовнішньо, то 10 грам спиртової настоянки розвести в 90 мл води. Робити примочки, клізми, спринцювання, полоскання таким розчином при ерозіях та виразках шийки матки, білях у жінок, тріщинах заднього проходу, трихомонадних запаленнях, захворюваннях ротової порожнини, ангінах.

Так само можна виготовити самостійно мазь з нагідків. 5 мл настоянки змішати з 10 грамами вазеліну (ланоліну, свинячого жиру). Або з меншим вмістом нагідок - 5 мл до 25 грамам. Так само можна висушені квіти календули розтерти в порошок і змішати з ланоліном 1 до 10.

Рани що не загоюються, пролежні, обмороження, опіки, виразки в місцях розширення вен та інші захворювання шкіри успішно лікують маззю, застосовуючи лікувальні властивості нагідок, їх бактерицидний склад.

Настій з квітів календули лікарської готують як чай, заваривши 1 столову ложку 1 склянкою окропу. Випити за день 2 - 3 склянки. Застосовувати при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннях печінки, шкіри.
Якщо настій нагідок готувати на паровій бані, тоді він буде міцніше. Заливаємо 10 грам сировини 100 грамами окропу і тримаємо на водяній бані 15 хвилин. Настоювати 45 хвилин і процідити. Пити в такому приготуванні по 2 столові ложки 3 рази на день.

Зовнішньо настій календули використовують для ванн, полоскань, обмивань, компресів, примочок. Вугри, фурункули, мозолі, бородавки, ячмені, тріщини шкіри - все лікує ця непоказна квіточка.
Прийом настою зменшує концентрацію холестерину і білірубіну в жовчі, збільшує секреторну функцію печінки. Спиртові та водні настоянки посилюють діяльність серця і зменшують число його скорочень, знімають нервову збудливість.

При каменях і піску в сечовому міхурі пити як сечогінний засіб. Цей лікарський засіб регулює менструації, знімає запаморочення, допомагає при кашлі, золотусі, рахіті.

Показані нігтики як засіб, що затримує патологічні процеси при раці. В американській онкології календулу застосовують у післяопераційний період як профілактичний засіб.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (18.09.2012)
Переглядів: 3751 | Теги: здоров'я, лікарські рослини, лікування хвороб, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz