Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 23.04.2024, 21:14
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Застосування шишок хмелю, корисні та лікувальні властивості
Застосування шишок хмелю зумовлено ​​його корисними та лікувальними властивостями, а також складом. Хто не знає цю настирну ліану, чому настирну, а дай їй рости вільно, то так і норовить залізти на грядки, висмоктуючи своїм могутнім корінням всі соки. Видалити хміль здається завданням важким, коріння повзуть на метри, але цілком можливим. Доведеться докласти зусиль. Ось через цю здібності засмічувати ділянку, рослину було вигнано з садів - городів, наших дач.
Ця багаторічна витка рослина з красивими суцвіттями шишковидної форми може заплести якийсь віддалений куточок, прикриваючи собою непривабливе місце. І в той же час буде давати не тільки тінь, але і лікувати нас. І хоча в науковій медицині застосовується мало, народні лікарі користуються лікувальними і корисними властивостями не тільки шишок хмелю, але навіть листя і стебел. Суцвіття містять камедь, валеріанову і хмеледубильну кислоти, барвник і гіркі речовини, камедь, смоли, алкалоїди. На основі хмелю готують багато препаратів, що застосовуються у фармакології.

Застосовують хміль для виготовлення волокон, плетіння меблів, килимків, з пагонів готують соуси, салати, їдять у відвареному вигляді. Із суцвіть отримують промисловим шляхом масло.
Але нас більше цікавлять його інші якості. Ще з давніх часів настій шишок хмелю застосовували для поліпшення травлення при гастриті. Сприятливо він діє при запаленні нирок і сечового міхура, володіє корисним сечогінну властивість (це відбувається завдяки лупулин - жовтому порошку знаходиться в суцвіттях), впливає на ниркові балії. Приймати всередину.

Застосування шишок хмелю, корисні та лікувальні властивостіПри розладах нервової системи допоможе своєю заспокійливою дією, показаний при безсонні, неврастенії, невралгії, радикуліті, перевтомі, нервовому виснаженні. Відомі подушки наповнені сухими шишками хмелю - як засіб від безсоння. Приймати ванни. При безсонні можна і настій.
Настій з шишок хмелю. Заварити 10 грам сировини склянкою води. Пити по столовій ложці 3 рази на день.

Так само показаний при порушенні обміну речовин.

А ось застосування шишок хмелю як жовчогінного кошти дещо інше. Заварити на ніч склянкою окропу 2 столові ложки сировини. Вранці процідити і випити цей настій протягом дня за три рази в підігрітому вигляді.

Давно відомо застосування лікувальних властивостей шишок хмелю при випаданні волосся. Просто потрібно мити систематично відваром голову і ефект не змусить себе чекати. Якщо ви любите точність, то заварюйте 10 хвилин в 2-х літрах води 50 грам сировини. Процідіть і додайте після миття прополощіть цим відваром голову.

На основі свинячого жиру готуватися мазь і застосовується зовнішньо при запаленнях зв'язок і сухожиль, як болезаспокійливий засіб при ударах. (1 частина розтертого сировини на 4 частини жиру).
При золотусі і цинзі пити настій для очищення крові і як зміцнювальний засіб. Так само допомагає при наривах пов'язаних з порушеннями обміну в організмі.
На забої та лишаї прикладають примочки.

Але ні в якому разі не збільшуйте дозу, так як ця рослина ставитися до отруйних.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (19.12.2012)
Переглядів: 3357 | Теги: здоров'я, лікарські рослини, лікування хвороб, виткі рослини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz