Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 24.04.2024, 03:18
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Материнка звичайна, корисні властивості трави і чаю
Хто ж не знайомий з корисними властивостями трави материнки звичайної, чаю з неї. Це багаторічна рослина з різким ароматом ще називають лісової м'ятою, болотницею, клоповною травою і по всякому іншому, а це говорить про те, що народові відома давно, улюблена та часто вживана. Зростає майже скрізь - на луках, суходолах, у ярах і навіть на схилах, але частіше зустрічається на галявинах. Деякі садівники-городники вирощують материнку у себе на ділянці, розмножуючи рослину насінням і за допомогою ділення куща.

Склад трави материнки дуже обширний - це вітамін С, дубильні речовини, і найголовніше різні ефірні масла. Це і дає їй дорогу для застосування в науковій медицині як прекрасного відхаркувального засобу при захворюваннях дихальних шляхів, що посилює секрецію бронхіальних залоз. Включена вона і до складу грудних і потогінних чаїв.

Трава материнки звичайної завдяки своїм корисним властивостям широко застосовується в народній медицині при головному болю і неврозах, для підвищення апетиту, при метеоризмі і для підвищення перистальтики кишечника, діє як легке снодійне при безсонні, вживається при холециститі.
Цікаво, що ця рослина взагалі здатна підвищувати тонус організму, допомагати при загальній слабкості і навіть при душевних захворюваннях. Материнку часто називають жіночою травою, тому що вона надає лікувальну дію при жіночих захворюваннях, кровотечах.

Настій трави материнки. Залити 2 столові ложки (10 грам) склянкою окропу і настоювати 20 хвилин. Найчастіше застосовують для пиття до їжі по ½ склянки 4 рази на день.

Такий настій трави материнки використовують не тільки всередину, але і для полоскань при захворюваннях горла, стоматитах, фарингітах, ларингітах. Роблять з нього примочки на гнійничкові висипання, екзему. А ще миють голову при головних болях і при безсонні.
Всередину приймають настій при атеросклерозі, гіпертонії, захворюваннях печінки, нирок, при епілепсії. Тоді приймати по 100 мл за 15 хвилин до їжі 3 рази на день.

При хворобах горла для полоскань використовують збір з материнки (4 частини), кореня алтею (1), кори дуба (6 частин). Змішати і заварити 2 столових ложки склянкою окропу як чай, тобто настояти 20 хвилин, більше не нагріваючи. Процідити і використовувати для полоскань.

Материнка звичайна, корисні властивості трави і чаю
 
Для приготування ванни з материнки 100 - 200 грам трави заливають 3-ма літрами окропу і доводять до готовності на водяній бані або повільному вогні 15 хвилин. Після настоювання протягом 45 хвилин вилити у воду для купання. Часто таку процедуру застосовують при золотусі у дітей, для заспокоєння нервової системи і при шкірних захворюваннях.

З трави материнки готують масло, що вживають при зубному болі. Жменю подрібненої сировини залити 500 мл соняшникової олії і 8 годин настоювати. Після проціджування буде готово. Зберігати в темному місці, використовувати для прикладання на хворий зуб змоченої маслом ватки.

При млявості кишківника материнка звичайна п'ється у формі відвару - 15 грам відварити в 200 мл води і вживати по столовій ложці 3 рази на день.

Дуже популярний потогінний чай з травою материнки. Його склад – взяті в рівних частинах кора верби, материнка, мати-й-мачуха. Залити 2 столові ложки суміші 500 мл окропу і витримати на малому вогні 10 хвилин. Процідити і випити перед сном 1,5 склянки. Допомагає при застудах.

Протипоказання. Незважаючи на те, що рослина не отруйна, вагітним її приймати не можна, тому що вона діє на тонус матки.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (07.11.2012)
Переглядів: 2341 | Теги: здоров'я, пряні культури, лікарські рослини, лікування хвороб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz