Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 13:46
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Лікування травою і соком чистотілу, властивості, застосування
Лікування травою і соком чистотілу було відомо ще в Стародавній Греції. Навіть існувала легенда, що соком ластівки лікують сліпоту у своїх пташенят. Так само зростання і в'янення цієї рослини пов'язували з прильотом та відлітанням цього птаха. Тому «chelidon - ластівка» одна з відомих назв.
Також всі знають застосування властивостей чистотілу для лікування соком бородавок й інших захворювань шкіри. Звідси ще одна назва «бородавник» і «жовтомолочник» (за кольором соку). Ось такий він, відомий.

Рости може ця лікарська рослина в самих незвичайних місцях, на доріжці, в будь якій ямці, навіть під цоколем будівлі. І потім дивуєшся, звідки ж тут узявся. А все дуже просто. Маленький відросток на насіннячку для мурашок ласощі Ось розносять його, розсівають в самих неймовірних місцях ці маленькі трудівники.

Чистотіл - рослина з гарними листям і яскраво-жовтими квітами, невибагливий, має товстий стрижневий корінь, що так сильно хапається за грунт, що при обриванні зелені зазвичай залишається в землі і відростає знову. Тому можна вважати бур'яном, здатним захоплювати великі території. Але все ж корисні властивості роблять чистотіл бажаним на будь-якій садово - городній ділянці. У мене завжди росте під парканом біля ліщини. Нікому не заважає і під рукою.

Насіння містить велику кількість жирного масла, а в траві є вітаміни А і С, органічні кислоти, фітонциди, алкалоїди, ефірні олії. Причому алкалоїдів така велика кількість, що навіть деякі з них є ще мало вивченими. Але, незважаючи на все це не забувайте, чистотіл відноситься до отруйних рослин. І застосування внутрішнє вимагає точного дозування і обережності.


Лікування травою і соком чистотілу, властивості, застосування
 
Народна медицина застосовує лікування чистотілом ще з давніх часів. Його властивості в першу чергу затребувані при екземі, золотусі, мозолях і бородавках, гнійних ранах і виразках. Мозолі й бородавки припікають свіжим вичавленим соком (слідкуйте, щоб не потрапив у очі, викликає сильне печіння). А ось в інших випадках використовують відвар трави.

Можна приготувати мазь з чистотілу. Для цього змішуємо сік і вазелін в пропорції 1:4. Або ж беремо висушену і стерту в порошок траву в пропорції 1:1. Для оберігання від запліснявіння додаємо карболової кислоти 0, 25%. Якщо мазь не для довго зберігання, то кислоту не додавайте. Застосовують в тих же випадках, що і сік. Змазують бородавки, мозолі, а також використовують при вовчанці, корості, туберкульозі шкіри, лишаї, раку шкіри.

Відвар трави чистотілу відмінний засіб для лікування золотухи в дітей. Також при інших дитячих захворюваннях шкіри використовують для прийняття ванн. Беремо 20 грам сировини (столову ложку), заливаємо склянкою окропу і тримаємо на водяній бані 15 хвилин. Потім нехай постоїть близько години. Процідіть прямо у ванну для купання. Але не робіть розчин концентрованим, він сушить шкіру. Зазвичай в дитячому купанні чистотіл використовують не кожен день, а чергують з чередою, ромашкою.

При призначенні всередину застосовують чистотіл до їди 3 рази в день від столової ложки до 75 мл. Лікар призначає дозування.

Теж всередину використовують спиртову настоянку в розмірі за прийом 15 крапель. А ось свіжий сік п'ють розбавивши водою - 30 крапель на 2 столові ложки води. Прийом за 30 хвилин до їжі 2-3 рази на день. (Рослина отруйна).

Офіційна медицина застосовує траву чистотілу в зборах для лікування подагри, хвороб жовчного міхура, печінки (холециститах, гепатитах, ангіохолітах). Іноді використовують при грудній жабі, астмі бронхіальній, поліартритах. А для лікування шкірних захворювань використовують його ранозагоювальні, антимікробні, протизапальні властивості (в першу чергу при псоріазі та сверблячих дерматозах).

Порошок із сухого листя використовують як присипки на виразки і рани.

У Болгарії використовують відвар для прийняття ванн при порушенні обміну речовин.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (24.10.2012)
Переглядів: 2686 | Теги: здоров'я, лікарські рослини, лікування хвороб | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz