Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 01:17
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Лікувальні властивості бузку, лікування настоянкою

Лікувальні властивості бузку широко застосовуються в гомеопатії, народній медицині. У першу чергу застосовують лікування настоянкою листя, квіток, бруньок. Адже склад дуже широкий - це фітогормони, різні мікроелементи, вітаміни, глікозиди, органічні речовини, ефірні масла. Тому рослина має хороший протизапальний ефект, здатна очищати шкіру при зовнішньому застосуванні. І хоча наукова медицина не використовує її, заперечувати знеболюючі, жарознижуючі властивості немає сенсу.

 

Цей всім відомий чагарник, що відмінно росте на території з помірним кліматом. І зараз якраз проходить його цвітіння. Не пропускайте цей момент.

Лікувальні властивості бузку, Настоянка листя бузку. Подрібнену сировину в об’ємі ¼ склянки залити склянкою спирту або горілки. Витримати два тижні в прохолодному темному місці, періодично збовтувати. Потім процідити, зберігати в темному місці. Добре використовувати пляшечку з темного скла.

 

А от для приготування настоянки квітів або бруньок бузку потрібно брати на ½ склянки сировини 1 склянку спирту або горілки. Витримувати так само.

 

При лікуванні настоянкою бузку прийом 3 рази на день. А ось доза така: для горілчаної по 50 крапель, для спиртової по 25 крапель на прийом.

 

У народній медицині настоянку бруньок і квітів використовують при захворюваннях нирок, ревматизмі всередину по вказаному вище дозуванні. З листя - при малярії. Для зняття свербіння протирають місця укусів комах.

 

Якщо у вас вискочив ячмінь, то нарвіть і промийте свіже листя, складіть кілька штук один на одного, прикладіть компрес на хворе місце. Протягом дня процедуру повторювати до 7-ми разів.

 

Настій листя готується 8 годин. Заливаємо 10 грам подрібненої сировини 200 мл окропу. Накриваємо. Коли пройде відведений час, процідити, пити по столовій ложці на день три рази.

 

Можна настоювати квітки. Склянкою окропу залити столову ложку, витримати на водяній бані 15 хвилин. Остудити, процідити. Доза 3 рази на день по столовій ложці.

Це хороший засіб при захворюваннях нирок і каменях в них. Якщо ж ще додати липи, то вийде потогінний чай.

 

Так само з цієї рослини можна приготувати мазь. Береться сік бруньок. Можна для приготування брати порошок з сухої сировини або дуже загущений відвар. На 1 частину буде потрібно 4 частини жирної основи. Така мазь прикладається зовнішньо при невралгії.

 

Можна приготувати мазь з висушених квітів. При пухлинах з їх порошку в суміші з рослинною олією застосовують для пом'якшуючої дії.

 

Очищаючі властивості бузку використовують у косметології. Настій підходить для вмивання (100 грам квітів настояти в літрі окропу). Частину рідини можна змішати з крохмалем, білою або блакитною глиною, накласти як маску.

 

А якщо ви ще знайдете листя подорожника, то вважайте вам пощастило. Втомлена від зими шкіра отримає заряд оздоровлення та вітамінів. Берете бузкові квіти, листя, бруньки, що є, листя подорожника. Суміш треба подрібнити в блендері або м'ясорубці. Для зручності нанесення додати трохи окропу, приварити, помішуючи. Накласти на обличчя. Краще змити потім не водою, а настоєм бузку.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (14.05.2013)
Переглядів: 3418 | Коментарі: 2 | Теги: здоров'я, Кущі, лікарські рослини, лікування хвороб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz