Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 01:42
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квітка чемерник (морозник), вирощування, догляд, розмноження

Мені дуже подобається вирощувати квітку чемерник (морозник), цю багаторічну трав'янисту рослину. Майже не вимагаючи догляду, він з'являється практично з - під снігу в кінці зими або ранньою весною, радує листям і розкритими чашечками недрібних квітів різних відтінків. Але на відміну від багатьох квітучих ранньою весною мешканців клумби,  не втрачає своєї декоративності після опадання пелюсток і утворення насіння. Його листя має красиву форму, нерівні краї. Тому влітку прикрашає пишним пучком листя висотою до 50 см.

 

Квітка  чемерник при вирощуванні може зайняти тінисте місце, оселитися в горщику, під деревами або чагарниками. Та й зрізаний у вазі довго зберігає декоративність. Це багаторічна рослина, тому перед посадкою підготуйте місце, поживних елементів повинно вистачить не на один рік. Якщо вже улюбленої тіні та півтіні не знайдете, то на сонці забезпечте поливом, підтримуйте вологість грунту, але не створюйте її надлишок. Але краще щось посадіть, посійте поруч, хоча б однорічну літню квітку, нехай відкидає розсіяну тінь.

 

Мій чемерник зростає вже більше десяти років на одному місці, переніс кілька жарких та посушливих літніх сезонів. Але місце розташування практично весь день не потрапляє під прямі сонячні промені, тільки на кінець дня. Знаходиться між кущем винограду і бузку. Добрив я ніяких не даю, тільки залишаю скинуті листя бузку, повністю не вигрібаю. Думаю, вони і служать джерелом живлення.

 

Квітку чемерник вирощувати краще на влагоємних суглинках. Бажано щоб було волого, але в той же час вода не застоювалася, особливо в період спокою. Діленням куща можна зайнятися після цвітіння і відростання нових листків. Підготувати ямку розміром 40 см на 40 см, додати перегною або компосту. Якщо грунт погано пропускає вологу, бувають застої води, то на дно ями насипте камені, щебінь. Таким чином, ви влаштуєте дренаж. Зверніть увагу на кореневу шийку, не заглубляйте її при пересаджуванні. Активно коріння ростуть в кінці літа, тобто це також гарний час для розмноження чемерника поділом.

 

Можна посіяти насінням. Робити це треба відразу після їх дозрівання, адже вони швидко втрачають схожість. Глибина загортання 1 см. Але не завжди отримані посівом рослини будуть зберігати ознаки материнської. Зацвіте на четвертий рік. Якщо насіння потрапили до вас таким шляхом, що встановити їх свіжість неможливо, то спочатку посійте їх в горщики і тримайте при кімнатній температурі 40 - 45 днів. Потім помістіть в температуру від 0 до +4 ˚С. Два місяці ще їм потрібно буде для проходження стратифікації.

 

Спостерігала, що під кущем іноді з'являється самосів. Але мені достатньо наявних кущиків, тому не пробувала займатися його розведенням. Думаю треба відразу відсаджувати сходи, тому що рослина влітку стає дуже пишною і все що під нею росте закривається тінню. До речі тому не потрібно нічого прополювати, адже просто нічого не росте, всі бур'яни заглушаються.

 

Помітила, що дуже добре квітка росте з мульчею. Тому підсипайте компост або перегній щовесни, підкладайте опале листя, тільки здорове. Можна навесні підгодувати повним мінеральним добривом.

 

Хвороб не спостерігала, але може з’явитися плямистість. Це спостерігається при нестачі вапна в грунті. Тому воно вам допоможе зберегти рослину здоровою. Посипте просто навколо. А ще краще скористатися золою. Зола це ще й відмінне добриво, її легко отримати з рослинних залишків, гілок після обрізки. А ось хворі листи зріжте і спаліть.

 

Не забувайте, що  рослина отруйна. Тому будьте обережні, якщо у вас є маленькі діти.


ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (03.04.2013)
Переглядів: 3481 | Теги: Квіти, декоративне садівництво, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz