Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 00:31
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Хвороби полуниці, суниці - плямистість листя біла, бура, коричнева
Хвороби полуниці, суниці - бура, біла, коричнева плямистості листя мають свої ознаки, відмінності за кольором, і подібні засоби боротьби. Адже все це грибкові ураження, які швидко розвиваються на перегодованих ділянках, в умовах підвищеної вологості при теплій погоді, на загущених посадках при поганому провітрюванні. Зимують спори гриба на рослинних рештках і проростають, вражаючи рослини вже починаючи з весни.

Хвороба полуниці, суниці - бура плямистість листя.
На листках, а так само на вусах і черешках виявляються плями буро-червоного кольору, колір з нижньої і верхньої сторони однаковий. Вони мають різну форму і розмір. Пізніше вони набувають більш темного забарвлення, буре або майже чорне. При розгляді ви можете помітити на поверхні плям грибниці у формі блискучих чорних крапок. Сам лист виглядає як засохлий. На інших частинах суниці при захворюванні бурою плямистістю листя більш дрібні крапки, трохи увігнутої форми.
 
    
 
В першу чергу уражається старе листя. Тому захворювання проявляється частіше у другій половині літа, особливо якщо грядки недоглянуті. Хворе листя може відмирати, а це призводить до зниження врожаю в наступному році.

Хвороба полуниці, суниці - біла плямистість листя.
Дуже поширене захворювання. Спостерігається не тільки на листках, а й на плодоніжках, квітконіжках, черешках. Це круглі плями діаметром близько 2 мм, іноді трохи незграбної форми; колір спочатку бурий, але скоро середина стає світлого відтінку, а краю темно-червоні, що йдуть як обідок. Вже в кінці травня ми спостерігаємо перші ознаки цього захворювання. У другій половині літа йде масовий розвиток його на суничних посадках.
 
    

Плями при великому ураженні зливаються, їх серединки випадають.
На інших частинах рослини форма довгаста, колір коричневий з подальшим побілінням серединки.
Спори можуть передаватися через посадковий матеріал, так само поширюються вітром. Проростають навіть при температурі +8 ˚ С і без наявності крапель вологи.

Хвороба полуниці, суниці - коричнева (кутова) плямистість листя.
Період найбільшого розвитку цього захворювання припадає на кінець літа і навіть початок осені. Такі пізні терміни призводять до того, що частенько ми його не помічаємо, а відповідно з ним не боремося. Плями на листках мають коричневий колір, з невеликим червонуватим відтінком і більш світлою серединкою. По краю поступово проявляється облямівка, видима з нижньої сторони листа, більш темного відтінку (не спитайте з бурою плямистістю, при ній облямівки немає). А ось форма не кругла і не овальна. Розташовані плями частіше по краю, поступово зливаються, а до центру мають звужену форму, тобто схожі на кут. Звідси і друга назва цієї хвороби полуниці.
 
    
 
На листах суниці з'являються тріщини, поступово відбувається відмирання. Але, на жаль, початківці садівники, дачники вважають цей процес за природне відмирання, пов'язане з наближенням холодів. Ось в цьому і криється небезпека. Адже це час закладання плодових бруньок, а загибель зеленої маси рослин призводить до зниження врожаю в наступному році. Крім того в грунті будуть накопичуватися спори гриба, що призведе до подальших заражень.


Заходи боротьби з хворобами полуниці, суниці - бурою, білою, коричневою плямистістю листя.

Як і при будь-якому захворюванні рослин в першу чергу важливою буде профілактика - боротьба з бур'янами, спалювання прибраних рослинних залишків. Уникати загущеності посадок.
Внесені добрива повинні відповідати нормам, особливо не перестаратися з азотними.

Уражені листя прибирати і знищувати. Часто (не завжди) в цілях профілактики після збору врожаю скошують надземну частину. Потім проводять підживлення, розпушування.

Підбирати стійкі сорти.

Оскільки хвороби накопичуються в грунті, то суницю повертати на попереднє місце не раніше ніж через 4 роки. Також небажаними будуть попередники - плодові та ягідні культури, баштан, пасльонові, соняшник, тютюн.

Як викорінюючий засіб від плямистості листя суниці застосовують обприскування 3% бордоською сумішшю або нитрафеном, після скошування старого листя, до відростання молодих. Обробку 1% бордоською рідиною (100 грам на 10 літрів води) так само проводять навесні після відростання молодого листя, до цвітіння та після збирання врожаю. Але це при великих площах поразки. Просто для профілактики (якщо захворювання спостерігаються тільки на сусідніх з вашим ділянках) можна провести одну обробку.
Звертайте увагу, що обприскувати необхідно і нижню сторону листа, а не тільки по верху.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (01.07.2012)
Переглядів: 9220 | Коментарі: 1 | Теги: суниці та полуниці, догляд, хвороби рослин | Рейтинг: 2.8/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz