Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 20:26
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар садівника - городника, дачника, квітень, роботи
Календар садівника - городника, дачника на квітень місяць повен робіт, як все встигнути, як нічого не забути. Весна в повному розпалі. Але у нас у повному розпалі тільки календарному. А от в саду і на городі не дуже то й попрацюєш. Холодно, дме сильний вітер. Періодично пролітає мокрий сніг. Але ще тиждень тому було тепло, здавалося, що сезон роботи на присадибній ділянці, дачі вже повинен стартувати. Але доведеться поки почекати, плануючи свою роботу тільки з календарем. Що ж за роботи чекають нас в квітні.
Як тільки буде можливість, відразу приступіть до розпушування грунту. Всі скопані грядки боронувати граблями. Це допоможе зберегти вологу,захистить від утворення кірки, яку буде потім важко зруйнувати. У цей час проводяться перші підживлення азотними добривами. Закопують отруєні приманки для капустянки.
 
      

Календар садівників - городників, дачників, роботи на квітень в саду

Проводять обрізку дерев. Займаються формуванням молодих насаджень, прибирають все зайве на старих. На обліписі обрізають сухе гілля.

Проводять щеплення.

Якщо ви зав'язували стовбури дерев матеріалом від гризунів, то заберіть його скоріше. Під ним може перегрітися кора, виникнуть опіки.
Якщо ви помітили на деревах рани, то зачистите їх до здорової деревини і замажте садовим варом. Зверніть увагу на пошкодження дерев отримані взимку. 

І якщо ви зараз не бачите шкідників і хвороб рослин, вони себе ще не проявили, то це ще не означає, що їх на присадибній ділянці, дачі немає. Вони зимували в рослинних залишках, опалому листі, на корі, в ґрунті. Враховуючи минулий рік, складіть план, на що потрібно звернути увагу. З ким і з чим боротися. Почніть просто з того, що приберіть всі рослинні залишки, очистіть стовбури від відстаючих шматочків кори.

Землю в пристовбурних кругах розпушити граблями, це якщо ви її перекопували з осені. Якщо цього не робили, то розпушити зараз.

Зверніть увагу, який приріст був у минулому році. Якщо менше 15 см, то проведіть підгодівлю сечовиною. Добрива беріть 3 сірникових коробки на 2 кв.м. Розкидати по периметру крони з наступним загортанням граблями. Після цього полийте, так добриво швидше потрапить до коріння.

Проводиться посадка дерев.

На дерева прив'язують ловчі пояси для захисту від шкідників. Для захисту від мурах їх обмазують липкими складами.

Багато шкоди приносить квіткоїд, яблунева плодожерка, мідяниця. Можна проводити обприскування пижмою, полином. Роблять це відразу після цвітіння, так що готуйте трави. Хімію використовуйте при великій кількості шкідника. Можна ці рослини посадити і під деревами. Але це не завжди ефективно тому, що відлякуючи одних шкідників, полин приваблює тлю. А ось розвішувати, періодично оновлюючи, на деревах вінички з цих рослин можна.

Готують купи для задимлення саду в період нічних заморозків.
 
      

Календар садівників - городників, дачників, роботи в квітні на городі

Після відтавання снігу можна викопувати бульби топінамбура. Відразу відбирати і висаджувати на грядки, а частина вжити в їжу.
На початку місяця сіють на розсаду цибулю, мелісу, перець, капусту.
Ближче до середини місяця квітня у відкритий грунт висівається кріп, горох, морква, редька, редиска, пастернак, селера, петрушка, салат, шпинат та інші холодостійкі культури. Буряк, якщо довго буде піддаватися впливу холоду, може піти в квіткову стрілку. Тому з ним або не поспішайте, або використовуйте тимчасові плівкові укриття, укриття нетканим матеріалом прямо по грядці. Посів редиски повторювати кожні 10 днів. Так ви будете отримувати постійно цей смачний овоч до столу в молодому вигляді.

Якщо ви будете проводити посів пророщеним насінням, то не забудьте, що це необхідно робити тільки у вологий грунт. У сухій землі насіння відразу загинуть. Тому якщо у вас немає можливості полити, то проведіть сів знезараженим, обробленим стимуляторами насінням. Але не пророслими. Якщо ви не впевнені що буде тепло або очікується похолодання з дощем, то краще також сіяти не пророслими насінням, або накрити потім грядку плівкою. Іноді проросле насіння при тривалому похолоданні та підвищеній вологості гине, просто вигниває.

Картоплю виносять з підвалів, обробляють і пророщують. У південних районах приступають до посадки ранньої картоплі.

Яровий часник висадити можна раніше. За рахунок накопиченої вологи він швидко піде в зростання. На 10 кв.м. витрачається близько 600 грам.

Можна посадити хрін.

В парники без обігріву можна посіяти на розсаду пізньостиглу капусту. Від сходів до збирання їй потрібно, щоб пройшов досить тривалий термін. Тому не затримуйтеся, інакше до холодів вона не встигне наростити головки.

А ось огірки, патисони, кабачки, кукурудзу, помідори сіють тільки в теплиці з обігрівом. А ось у другій половині місяця квітня можна їх посіяти в розігріті теплі грядки під плівкою. Тепла буде достатньо, щоб перенести нічні похолодання. Ще між рядами рослин можна покласти пластикові пляшки з водою. Вони нагріються за день, а вночі віддаватимуть тепло.

У другій половині квітня календар садово - городніх робіт поповнюється не тільки посівом. Але вже і повним ходом йде висадка у відкритий грунт розсади ранньої та цвітної капусти.

При вирощуванні розсади не забувайте, що якщо вона постійно знаходиться в теплі, то може розпеститися. Загартовуйте її. Підживлення робіть повним мінеральним добривом 20 грам на 10 літрів води.

Багатолітні овочі звільняють від укривних матеріалів. Міжряддя розпушується, проводиться підгодівля. Можна взяти коров'яку 1 частину до 10 частин води, додати 15 грам калійного і 20 грам фосфорного добрива. Поливати тільки по підталому грунту. Після підгодівлі полити водою. Якщо добриво залишиться на молодих підростаючих листочках, то вони згорять.

Підзимові посіви підгодувати аміачною селітрою з розрахунку 15 грам на 1 кв.м. Його розкидають по талому грунту, злегка розрівнюють граблями і мульчують перегноєм або торфом.
 
    

Календар садівників - городників, дачників, роботи в квітні на ягіднику.

У північних районах (в південних часто це робити в квітні вже пізно) до розпускання бруньок проводять обливання кущів смородини та аґрусу гарячою водою, як описано в календарі березня місяця.

У полуниці та суниці починає активно наростати листя. Видаліть все що сухе, залишки вусів. Розпушіть грунт, коріння почнуть добре дихати. Адже часто земля забивається дощами. Враховуйте, що коріння суниці та полуниці знаходяться близько до поверхні грунту, не пошкодьте їх. Внесіть добрива та грунт замульчуйте.

Уважно огляньте кущі агрусу та смородини. Бруньки, які відрізняються від інших за зовнішнім виглядом, збільшені, круглі видаліть. В них оселився кліщ. Якщо ви бачите, що таких на одному пагоні багато, то вирізуйте його повністю.

Малину очищають від укривних матеріалів, підв'язують до шпалери, обрізають засохлі, пошкоджені, зайві пагони. Це краще робити раніше, при більш пізній підв'язці часто пошкоджуються бруньки та молоді паростки. Зазвичай кінці пагонів підрізають на 10 -15 см.
У малини зараз добре видно як що є стеблова галиця. На пагонах будуть помітні здуття з тріщинами, частіше ближче до землі. Видаляйте їх повністю і спалюйте. Адже в середині цього здуття зимують личинки.

Малину розмножують кореневою поросллю. І зараз саме час це зробити. Обережно викопується (краще вилами) однорічний пагін, що виріс з кореневої порослі. Намагайтеся зберегти корінь неушкодженим. Посадку необхідно проводити якомога раніше, а при можливості навіть краще восени. Запізнення призведе до поганої приживлюваності малини. Зрізується наземна частина при посадці.

Ягідні культури висаджують під час набрякання бруньок.

У першій половині місяця за календарем робіт проводитиметься внесення добрив на ягіднику по кожному по - своєму.

Висаджуються ягідні чагарники, суниці і полуниці.

Якщо над грядкою з суницею натягнути плівку, то можна одержати врожай вітамінної продукції на 2 тижні раніше звичайних термінів.

У квітні садівники висаджують здерев'янілі живці смородини. Так само пригинаються для розмноження відводками пагони аґрусу, смородини та інших кущових рослин, які розмножують в такий спосіб.
 
      

Календар садівників - городників, дачників, роботи на квітень місяць в квітнику.

Висіваються багато квітів, які можуть переносити тимчасові похолодання (календулу, однорічну хризантему, целозию та інші). У другій половині місяця - резеду, левкой, декоративний соняшник, кларкию, запашний горошок. Під плівку сіють більш теплолюбні рослини.

Проводять обрізку троянд після відтавання грунту.

Пересаджують в'юнкі рослини у другій половині квітня. На півдні при ранньому потеплінні це роблять раніше.

Звільнюють від укриття багаторічні квіти, спушують міжряддя, проводять підгодівлю. Так само роблять з підзимовими посівами.

Цибулинні квіти підгодують азотними добривами.

Так само в цей період ділять багаторічні квіти та висаджують їх на постійне місце.

Садять троянди та декоративні чагарники.
 
    

Календар садівників - городників, дачників, роботи в квітні на винограднику.

Можна посадити виноград. Ями бажано готувати з осені, звичайно можна і зараз, але краще за кілька днів до посадки.

Захищайте лозу від пізніх заморозків.

Видаліть поверхневі корені у підщеп.

Необхідно перекопати міжряддя. Спушити ряди, внести добрива.
 
Висаджуються живці винограду.

Розмножують виноград і відводками. До землі пригинають торішній пагін і закопують його частину в канавку, попередньо прикріпивши скобою.

За необхідності проводять обприскування. На початку розпускання бруньок обприскувати проти листової філоксери. А проти павутинного кліща обприскувати акарицидами.
Підв'язують пагони до шпалери.
 
Для тих хто любить узгоджувати свою пряцю за фазами Місяця є календар, в якому всі основні садово-городні роботи представлені з огляду на переміщення нашого супутника – Місяця.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (02.04.2014)
Переглядів: 8530 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz