Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 14:20
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар робіт садівника - городника на грудень
Календар робіт садівника - городника на грудень місяць залежить від того, яка у вас погода. Звичайно, якщо не дуже холодно, немає снігу чи дощу, то в грудні садівники та городники на своїх дачах, присадибних ділянках, в саду, на городах можуть виконувати багато робіт, які не встигли зробити в листопаді. Зима не привід сидіти, склавши руки. І якщо у вас вже морози щосили розігралися, замело та не хочеться ніс висовувати за двері, то займіться кімнатними квітами, приділіть їм більше уваги. А ще посадіть город в хаті на підвіконні. Ви отримаєте вітамінну зелень до столу, так само зможете задовольняти свою тягу до роботи на землі. Адже спілкування з рослинами завжди покращує настрій. Про це та інше читайте в календарі робіт садівника - городника на грудень

    

Календар робіт для садівників - городників в саду в грудні.
Перевіряйте закладені на зберігання яблука. Регулюйте вологість і температуру в сховищі. Якщо далі не буде можливості їх зберігати, то просто зробіть з яблук заготовки. Вживайте заходів проти виникнення хвороб яблук при зберіганні.

Не забувайте, що груші зберігаються гірше яблук. Якщо щось піде не так, то переробіть груші в заготовки.

Якщо випав сніг, то накидайте його на пристовбурні круги дерев.

Обов'язково проведіть заходи щодо захисту дерев від пошкоджень - від сонячних опіків, корінь від підмерзання, стовбур і гілки від морозу. Пошкодження деревини та серцевини (побуріння) плодових дерев від морозу може призвести до загибелі рослини.

Якщо не провели побілку дерев восени, то при будь-якій можливості зробіть це взимку. Вона буде хорошим захистом штамбів і скелетних гілок від сонячних опіків.

Захищайте сад від гризунів.
Досвідчені садівники не просто підкидають до дерев сніг. Вони його втоптують і поливають водою. Гризуни не зможуть пробратися через крижану кірку.

Коли опаде листя, на деревах добре буде видно муміфіковані плоди, гнізда зимуючих шкідників. Зніміть і спаліть їх.

Зараз можна зайнятися доглядом за корою плодових дерев, очищенням штамбів і гілок від старої, що відшаровується кори, моху та лишайника. Звичайно, якщо у вас не дуже холодно.

Якщо дозволяє погода, можна викопати посадочні ями для весни. Це завжди добре робити заздалегідь.

Обов'язково окучте кореневу шийку у молодих дерев на висоту до 30 см. Вона дуже чутлива до морозу.
    

Календар робіт для садівників - городників на городі в грудні.
У квартирі, в будинку можна посадити на зиму і виростити багато овочеві культури, а не тільки зелень. Це і огірки, і помідори. А що вже говорити про салати, петрушку, селеру, м'яту та інші зелені культури. А вигонка зеленої цибулі саме найпростіше з того, що можна запропонувати для городу на підвіконні. Можна причому обійтися і без землі. Так що не забувайте про це та дивіться добірку матеріалу на тему город в хаті. Для вирощування в кімнатних умовах підбирайте самозапильні сорти огірків.

Дає багато порад Октябрина Ганічкіна з вирощування овочів у приміщенні.

Перегляньте свої запаси насіння. Складіть списки. Намалюйте свою ділянку, подумайте, що і де будете сіяти. Я всі такі дані вношу в спеціально відведений зошит. Город давно вже поділений на ділянки. Так легше дотримувати сівозміну та відразу видно, що й де буде в наступному році, як готувати ґрунт до посадок. Глибоко копаю землю тільки там, де буде морква або кореневі селера, петрушка. За більш ніж десять років мій глинистий і твердий ґрунт ділянки перетворився на м'який, як пух. Та й моркву можна сіяти без перекопки, але останнім часом віддаю перевагу сортам з довгим коренеплодом, тому й поки копаю глибше.

Якщо якісь насіння викликають у вас сумніви, перевірте їх схожість. Якщо вони її вже втратили, то навесні ви загубите багато часу на пересівання, а іноді й на пошук улюбленого сорту.

Підготуйте ґрунтові суміші для вирощування розсади в другій половині зими. Часто використовують співвідношення 1 частина землі, 2 частини перегною, 1 частина піску.

Перевіряйте овочі, опущені в підвал на зберігання. За допомогою вентилювання регулюйте температуру й вологість. Якщо у вас багато капусти та ви сумніваєтеся у своїх можливостях її зберегти, то просто заквасьте капусту різними способами. Вам буде забезпечений різноманітний вітамінний салат на кожен день.

Якщо ви робили підзимові посіви, то саме час розкидати на них гілки, щоб сніг, який випаде, краще затримувався. Так само можна на них накидати сніг.

Можна й зараз провести підзимові та зимові посіви, якщо ви підготували грядки. А якщо морози ще не настали, то можна використовувати ці теплі зимові вікна для підготовки грядок для зимових посівів. Такі овочі дадуть вам ранню зелень.

При підвищенні температури вище 4 ˚ С в овочесховищах може вийти з відкладених на картоплі яєць картопляна міль. Вона проникає в бульби та прогризає ходи. Тому підтримка температури в районі 3 ˚ С служить загибелі гусениць і лялечок.

У зимовий час ремонтують парники, готують посадочні горщики, ящики.

Якщо ви восени готували ями з перегноєм, гноєм для виловлювання вовчка, то при настанні постійних морозів саме час розкидати їх вміст. Це допоможе знищити велику кількість зимуючого шкідника.

Садівники - городники висівають помідори, огірки для вирощування в теплицях.

Укрийте листям, перегноєм, компостом та іншими матеріалами овочі - багаторічники, посадки озимого часнику при настанні сталих морозів.

    
 
Календар робіт для садівників - городників на ягіднику в грудні.
При випаданні снігу підкиньте його під кущі.

Якщо дозволяє погода й ви не встигли обрізати зайві пагони на ягідниках, то можете робити це зараз. Коли випаде сніг, то на білому тлі добре проглядаються кущі. Відразу видно, де що перехрещується, які гілки труться одна об одну. Тому проводити обрізку можна і в грудні.

Спостерігайте за малиною. Якщо ви не встигли підготувати малину до зими вчасно, то можна це зробити й зараз. Вибирайте метод, що підходить до ваших погодних умов.

Коли землю прихоплять морози, то укрийте суницю на зиму (і полуницю теж).

Якщо немає великих морозів, то можна нарізати однорічні пагони аґрусу та смородини. Їх навесні використовують для посадки. А взимку зберігають у вологому піску в підвалі.

Як і в саду, на ягіднику можна готувати для весняних висадок посадкові ями. 

    

Календар робіт для садівників - городників в квітнику у грудні.
Перевіряйте покладені на зберігання жоржини. Підтримуйте температуру близько 5 ˚ С.

Після настання морозів укрийте посадки цибулинних квітів травою, сіном, перегноєм, торфом іншими матеріалами.

Викопані на зиму цибулини гладіолусів захищайте від мишей.

Відправлені на зимове зберігання канни іноді збризкуйте водою.

Хризантеми взимку зберігають на грядках, на вулиці в ямах, в підвалах. Дивіться за посиланням докладніше та підбирайте спосіб відносно своїх погодних умов.

Якщо настали постійні морози, то троянди можна вкрити вже великим захисним шаром.
    

Календар робіт для садівників - городників на винограднику в грудні.

Якщо ви заготовляли чубуки винограду, оглядайте їх періодично.

На півдні при необхідності проводять полив.

Де необхідно, проводять укриття кущів, якщо це не встигли зробити.


Загальні поради садівникам - городникам на грудень.

Запасайтеся попелом. Все що обрізаєте в саду зайве, бадилля спалюйте. Попіл добре нейтралізує кислотність ґрунту. Його можна застосовувати в саду, на городі, в квітнику.

Якщо ділянка має схил, то зробіть поперечні борозни. Це попередить змив родючого шару талими водами.

Якщо ви не встигли прибрати рослинні залишки, то зробіть це до випадання снігу. Це хороший профілактичний захід для захисту від поширення хвороб.


Перегляньте садово - городній інструмент. Купіть все необхідне заздалегідь.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (05.12.2011)
Переглядів: 3202 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz