Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 23.04.2024, 15:15
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Посадка смородини, її особливості
Смородина ягода цінна. Не даремно її можна знайти в кожному саду, на городах, дачах, часто посаджену по межі ділянки. Адже за вмістом вітаміну С вона перевершує цитрусові та поступається тільки шипшині й актинідії. А високий вміст пектину в ягодах смородини підвищує стійкість організму до алергічних факторів. Хоча всі види смородини подібні між собою, але утворились вони від різних рослин. Від диких видів червоної і скелястої беруть свій початок сорти білої та червоної смородини, а чорні сорти смородини походять від смородини - дикуші і диких видів чорної.

Кущі смородини у висоту можуть досягати 1,5 - 2,5 метрів, а по діаметру займати площу до 2 і більше метрів. Що слід врахувати при посадці. Основна частина коренів розташована на глибині 60см, а в горизонтальному напрямку корені відходять від центру куща смородини на відстань до 80 см. Щорічно відростають нові прикореневі пагони. На другому році вони починають розгалужуватися і перетворюються в скелетні плодоносні пагони. Смородина на 7-8 літніх пагонах зменшує віддачу врожаю. Тому кущі формуються з різновікових гілок.

Росте смородина краще в помірному кліматі, віддає перевагу супіщані та суглинисті землі, але може рости і плодоносити на всіх типах ґрунту. Але на південних городах, дачах, подвір'ях, садах вона менш продуктивна через сухість повітря та високу температуру. Чорна смородина менш стійка до несприятливих умов зростання, ніж сорти червоної та білої смородини. Перевагу віддає сонячним ділянкам, захищеним від вітру. Кількість ягід збільшується при перехресному запиленні, тобто на ділянці бажано мати кілька сортів. Кущі смородини цвітуть наприкінці квітня, тому іноді можуть пошкоджуватися приморозками.

    

Під посадку смородини, як і інші ягідних культур, необхідно заздалегідь знищити бур'яни. Так як через специфіку розміщення кореневої системи це буде зробити в подальшому важко. І так місце на городі, дачі чи в саду вибрано. Посадка смородини вимагає підготовчих агротехнічних заходів. На важкому глинистому ґрунті вноситися пісок, торф, гній. Якщо ділянка болотиста, то відводять воду дренажами і вносять вапно. На піщаних ґрунтах вноситися підвищена доза гною до 20 кг на 1 м.кв. Крім цього безпосередньо перед посадкою смородини готують заправлені добривами ями або вносять їх по всій ділянці. При суцільному внесення береться на 1 м.кв. 60г калійної солі, 100-150г суперфосфату, 6-10 кг гною. Ділянка перекопується.

А на одну посадочну яму смородини беруть до 10 кг гною, 60 г калійних і 100-150 г фосфорних добрив. Їх перемішують з ґрунтом вийнятим з ями розміром 60 * 60 і глибиною 40см. Відстань між рядами повинна становити 1,5 - 2 метри, а між рослинами в ряду 0,7-1 метр. Через кілька років кущі смородини утворюють суцільну смугу і заглушать бур'яни.

Кращим строком для посадки смородини є вересень-жовтень. Рослини встигають до морозів утворити коріння. Якщо такої можливості немає, то роблять це навесні як можна раніше, до розпускання бруньок. Саджанець розміщують на 8см глибше, ніж він ріс в розпліднику, розрівнюють коріння і засипають землею. Висаджені рослини смородини рясно поливають і ґрунт мульчують. Смородина, посаджена навесні, більш вимоглива до поливів в перший місяць життя. Наземну частину обрізають навесні, залишаючи 2-3 бруньки в чорної смородини, 3-4 у сортів червоної і білої смородини. Це сприяє зростанню бічних і прикореневих пагонів, потрібних для формування кущів, що вимагають невеликого, але все таки догляду.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (19.10.2011)
Переглядів: 3098 | Теги: ягоди, Кущі, посадка рослин, Смородина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz