Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 21.05.2018, 14:08
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Файли » Рукоділля своїми руками » Вишивка стрічками, уроки

Вишивка стрічками соняшники - вчимо стрічкові стібки
14.05.2013, 14:35

Вишивка стрічками соняшника допоможе вам вивчити новий елемент - стрічковий стібок. За допомогою цього стібка ви зможете створювати різні листочки, пелюсточки із загнутим кінцем. Крім голки з великим вушком і стрічки нам може знадобиться додаткова голка або паличка, сірник. Але це для створення більшого об'єму.

 

Всі ви знаєте, як виглядає квітка цієї рослини. Це пелюстки середньої довжини, трохи широкі. Колір я візьму класичний - помаранчевий. Для натуральності можна використовувати стрічки двох відтінків і в процесі вишивки чергувати їх. Можна, наприклад, одну квітку зробити світлішою, іншу темнішою. Це вже як вам захочеться або як буде на картинці.


Вчити стрічкові стібки на вишивці стрічками «Соняшники» ми почнемо з пошуку картинки. Свої сюжети я беру з голови, з фото. Для простоти можна збільшити до необхідних розмірів і перенести на папір. Якщо у вас немає принтера, то просто прикладіть до монітора аркуш паперу і перемалюйте контурно розташування основних об'єктів вишивки. Для натягування тканини використовую саму звичайну рамку від картини та кілька канцелярських прищіпок. Якщо я роблю наволочку, то надлишок тканини підшиваючи, щоб не заважав роботі.

  

Для більшої зручності та контролю за розташуванням композиційних елементів виконую кілька прорізів на малюнку. Це будуть контрольні точки. Прокладаю і проводжу лінії маркером по тканині. Він самозникаючий. Якщо ні, робіть легкі намітки правцевою крейдою, шматочком - залишком мила. У самому крайньому випадку простим олівцем. Потім я прошиваю нитками, адже маркер на багатьох тканинах має властивість швидко зникати. (Скажу по секрету, так я робила давно, тепер вишиваю відразу без всяких наміток, тільки з лінійкою на озброєнні, вже звикла)

 

Як я вже сказала, вишивка стрічками соняшника представляє переплетення стрічкових стібків. Але не тільки. Для більшої достовірності я додаю і прямі стібки вишиті стрічками. Стрічковий позначений цифрою 1, а прямий -2. Ще я застосовую прямий стібок для повернення кінця стрічки до середини квітки. Адже стрічковий стібок кожен ми будемо починати від серединки, а прямим можна повернутися назад.

 

На останньому фото вам видно, що використовувалися в роботі стрічки двох відтінків шириною 13 мм. Ось вони окремо.

 

Починаємо вишивати стрічками соняшник. Виводимо на лицьову сторону з боку серединки квітки. На вивороті закріплюємо кінець, прошиваючи звичайною ниткою.

 

Не натягуючи стрічку, щоб вона була злегка піднята над тканиною, починаємо проводити голку в вершині пелюстки. Голку вколюємо посередині. Тягнемо повільно, дивимося, щоб стрічка не була перекрученою. Щоб верх був пишним, заокругленим, використовуємо додаткову голку або паличку, яку вводимо в завиток, не даючи йому тим самим згорнутися. Тягнемо до отримання потрібної форми. Це центральний стрічковий стібок із закругленою верхівкою.

 

Ще раз прошиваємо. Але на цей раз не використовуємо додаткову голку для фіксування об’єму на кінці. Тому отримуємо центральний стрічковий стібок з загостреним верхівкою. Тут регулюючи протягування, так само можна отримувати різні форми.

 

Прямим стібком я повернулася до серединки і потім знову прошила гострокінцевий стрічковий стібок. Але його робила більш об'ємним, бачите, він підноситься над іншими, як би випирає вперед. Для цього просто піддайте більше стрічки, а потім вже пробивайте її і ведіть голку на виворітну сторону.

 

Але проколювати стрічку можна не тільки по серединці. Отримати правий і лівий стібок можна шляхом проколу біля краю. І чим ближче буде до краю, тим більше стрічки у вас згорнеться в одну сторону. Буде лівий або правий стрічковий стібок.

 

Тепер спробуємо звернути стібок на зворотний бік. Вивели стрічку на лицьову сторону, склали (можна і в інший бік, тоді й голку будете протягувати через ту сторону), ввели голку в складку. Робимо прокол через центр, потім простягаємо через тканину. Тягнемо нешвидко, домагаючись потрібної форми. Не робіть туго, не тягніть швидко, адже місце завитка може проскочити на виворіт, якщо тканина пухка. Отримуємо зворотний центральний стрічковий стібок.

 

Один вишитий стрічками соняшник готовий. Як бачите пелюстки НЕ прилизаної рівної форми, трохи хаотичні, а від цього більш натуральні.

 

Але правосторонні і лівосторонні стібки можна робити і з використанням додаткової голки або палички. Це зручно для додання якоїсь більш стабільної форми, отримання бажаного ухилу, та й просто так вже точно кінець при різкому протягуванні НЕ проскочить на іншу сторону.

Послідовність як і раніше. Проводимо стрічку на лицьову сторону, вколюємо голку по краю, додаткову голку вводимо в петлю і тягнемо. Точно так само робимо і в інший бік.

 

Якщо вам треба підняти вище пелюсточки соняшника при вишивці стрічками, то використовуйте для цього додаткову голку або паличку. Вводимо її під час роботи під стрічку.

 

Отримали віночок ще однієї квітки.

 

Ваше домашнє завдання вишити ще один соняшник. А потім підемо далі.

ПОДІЛИСЬ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вишивка стрічками, уроки | Додав: Даша | Теги: мастер-клас, вишивка стрічками, рукоділля
Переглядів: 5516 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2018 Конструктор сайтів - uCoz